Kriolipoliza

Gorąca moc zimna w połączeniu z falą uderzeniową o sile pocisku z niewyobrażalną mocą modeluje ciało! W czasie jednego zabiegu redukujemy do 30% 40% tkanki tłuszczowej w miejscu zabiegu - to nawet centymetr grubości tkanki! Jak to działa i dlaczego jest tak zabójczo skuteczna?

Kriolipoliza to najskuteczniejsza, nieinwazyjna metoda redukująca tkankę tłuszczową i od lat stosowana jest bezpiecznie i z wielkim powodzeniem w celu redukcji miejscowej tkanki tłuszczowej. W Centrum Zdrowej Skóry stosujemy najnowocześniejszą na świecie kriolipolizę nowej generacji.

Tak połączona terapia jest wysoce komfortowa i stanowi bezpieczną procedurę medyczną, a planowanie zabiegów odbywa się w oparciu o pomiary USG tkanki tłuszczowej. Dzięki odpowiednio zaplanowanemu zabiegowi możliwa jest redukcja 30-40% tkanki tłuszczowej w wybranym obszarze, co zostało odpowiednio udowodnione w badaniach klinicznych. Nieinwazyjny zabieg wykonywany jest w celu trwałego usunięcia miejscowo nagromadzonych depozytów tkanki tłuszczowej. To najlepsza alternatywa dla bolesnych, ryzykownych i kosztownych zabiegów chirurgicznych.

Kriolipoliza w połączeniu z falą udrzeniową pozwala pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z określonych partii ciała, takich jak:

 • brzuch
 • biodra,
 • talia,
 • plecy,
 • ramiona,
 • uda,
 • klatka piersiowa ( u mężczyzn ),
 • okolice kolan,
 • podbródka.

To doskonały zabieg do redukcji tkanki tłuszczowej z tych obszarów ciała, które ciężko wymodelować przy pomocy ćwiczeń i diety.

W ramach tej terapii stosujemy dwa urządzenia.

1. Kriolipoliza drugiej generacji, w której przełomem jest unikalny trzyfazowy protokół zabiegowy pozwalający na:

 • trzykrotnie szybciej osiągane efekty końcowe terapii ( nie 3 miesiące tylko jeden miesiąc ),
 • dwukrotnie większe procentowe efekty redukcji tkanki tłuszczowej: z 20% do aż 40% redukcji,
 • 10 stopniowa skala systemu próżni sprzętu do kriolipolizy, pozwala dostosować moc do cech skóry, w obszarze zabiegowym, oraz odczuć pacjenta w pierwszej fazie zabiegu,
 • ergonomiczne zaprojektowane aplikatory dopasowujące się do krzywizny ludzkiego ciała, łatwiejsza i bardziej komfortowa aplikacja,
 • system PulsComfort w pierwszej i trzeciej fazie zabiegu, dzięki tej innowacji faza początkowa zabiegu jest bardzo komfortowa dla pacjenta w porównaniu z poprzednimi generacjami. W końcowej fazie pełni rolę masażu mechanicznego drenującego dzięki któremu koniec zabiegu jest również komfortowy oraz zmniejsza się ryzyko pojawienia działań niepożądanych takich jak: obrzęk, krwiaki, zasinienia.
 • pracę na dwóch aplikatorach jednocześnie przy zupełnie innych parametrach zabiegowych. Urządzenie do kriolipolizy posiada dwa niezależne systemy kriolipolizy.

 

  KRIOLIPOLIZA
  I generacja  II generacja
Rok powstania metody 2008 2016
Masaż manualny Tak
20-30 min drenujący
Tak
5-10 min bezpośrednio po kliolipolizie
Protokół z Falą uderzeniową Brak Tak
Protokół trzy-fazowy Brak Tak
System PulsComfort Brak Tak
Czas utrwalania efektu 3 - 6 miesięcy 1 - 1,5 miesiąca
Ilość zredukowanych adipocytów % 15 - 25 % 30 - 40 %
Komfort w fazach początkowej i końcowej Brak System PulsComfot
System niezależnych aplikatorów Brak Tak
 +++
- - -

+ sprawdzona wieloletnie metoda
- ból w fazie początkowej i końcowej
- długi czas oczekiwania na efekt
- protokół z masażem manualnym
- brak możliwości dostosowania indywidualnych parametrów

+ sprawdzona wieloletnia metoda
+ brak dyskomfortu w fazie początkowej i końcowej
+ dwa razy szybsze efekty
+ większa redukcja adipocytów
+ protokół z falą uderzeniową ZWave
+ technologia z indywidualnym doborem parametrów
+ bezpieczna metoda

 
2. Fala uderzeniowa to urządzenie, które generuje fale akustyczne o bardzo wysokiej energii, co znacznie przyspiesza redukcję cellulitu i tkanki tłuszczowej. To idealne dopasowanie technologii fal akustycznych do potrzeb kosmetologii i medycyny estetycznej.
Urządzenie do terapii falą uderzeniową jest efektem prawie 50 lat doświadczeń firmy Zimmer MedizinSysteme, która specjalizuje się w wytwarzaniu zaawansowanych urządzeń medycznych. Maszyna posiada przede wszystkim prestiżowy certyfikat restrykcyjnej FDA (Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków) jako sprzęt do leczenia i usuwania cellulitu. Technologia fal akustycznych uznawana jest za wiodącą w redukcji „skórki pomarańczowej”, a także w modelowaniu sylwetki i ujędrnianiu skóry.

Fale akustyczne, nazywane też uderzeniowymi, rozbijają nagromadzony cellulit, przyspieszają usuwanie tkanki tłuszczowej oraz zwiększają jędrność i elastyczność skóry. Dzięki temu mogą być stosowane w terapii nawet najtrudniejszych form cellulitu zwłókniałego III i IV stopnia. Jednocześnie zabiegi falą akustyczną wykonujemy profilaktycznie też u osób młodych, aby nie dopuścić do rozwoju cellulitu.

Jak wygląda przebieg zabiegu:
Przed przystąpieniem do zabiegu, niezbędna jest kwalifikacja. Na pierwszej wizycie za pomocą USG dokonujemy pomiaru tkanki tłuszczowej partii ciała objętej zabiegiem. Dzięki badaniu USG możemy skutecznie zaplanować zabiegi, ale również precyzyjnie ocenić pożądany po zabiegu efekt. Przeprowadzamy wywiad z pacjentem celem wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. Po zakwalifikowaniu wykonujemy zdjęcia dla porównania przed i po zabiegu.

Zabieg składa się z trzech zaprogramowanych, modyfikowalnych faz, które różnią się rodzajem i intensywnością ssania oraz wartością temperatur. Fazy zabiegowe zmieniają się automatycznie bez przerywania procedury. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom zabiegi mogą być przeprowadzone przy użyciu indywidualnie dobranych do pacjenta parametrów.

Rekomendowane jest zastosowanie bezpośrednio po zabiegu kriolipolizy specjalnie zaprojektowanej fali uderzeniowej, której celem jest:

 • rozbicie większej ilości adipocytów fazie krystalizacji, skuteczność eliminacji wzrasta do 50%,
 • wykonanie drenażu limfatycznego,
 • mechaniczne podniesienie temperatury tkanek, uruchomienie prawidłowego dotlenienia i ich ukrwienia,
 • stymulacja produkcji fibroblastów celem poprawy elastyczności skóry w obszarze zabiegowym.

Celem przyśpieszenia metabolizmu i eliminacji uszkodzonych komórek tłuszczowych, a także celem osiągnięcia szybszych efektów  rekomendowane jest wykonanie dodatkowych 4- 6 zabiegów falą uderzeniową ZWavePro.

Na czym polega zabieg:

W trakcie zabiegu komórki tłuszczowe  w wybranej okolicy są chłodzone średnio przez 60 minut. Zabieg kriolipozli polega na kontrolowanym obniżeniu temperatury tkanki tłuszczowej do wartości (+2⁰C) – (+4⁰C)na głębokości 2-3 cm. Aby osiągnąć temperaturę w tym zakresie, w którym przebiegają fizjologiczne procesy dotyczące kriolipolizy, należy wygenerować temperaturę na powierzchni skóry w zakresie  (-10⁰C) – (-5⁰C) wykorzystując do tego specjalnie zaprojektowane aplikatory. Dzięki zastosowaniu urządzenia do kriolipolizyuruchamiane zostają, w środkowej fazie zabiegu, procesy krystalizacji adipocytów. To kryształy powstające wewnątrz adipocytów powodują mikro-perforacje ich błon komórkowych co powoduje aktywacje procesów wyrównania ciśnienia osmotycznego. Przez powstałe mikro-uszkodzenia jony sodu i potasu napływają do wnętrza adipocytów pociągając za sobą duże ilości wody. Ten proces doprowadza do pękania błon komórkowych, a tym samym do zniszczenia komórek tłuszczowych.

Po zabiegu komórki tłuszczowe wchodzą w stan apoptozy - jest to naturalny proces śmierci komórki, który uruchamia proces ich stopniowego uwalniania z organizmu, poprzez naturalny proces metaboliczny. Dzięki temu ilość pozostałej tkanki tłuszczowej na ciele znacząco maleje. Kompletny podział i usuwanie komórek tłuszczowych w naturalny sposób poprzez system limfatyczny trwa około 4-6 tygodni. Wątroba nie jest nadmiernie obciążana, ponieważ komórki tłuszczowe są metabolizowane przez dłuższy czas, a nie wszystkie na raz.    

Co będę czuć ?

Zabieg dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii PulsComfort (system pulsacyjny ) jest procedurą praktycznie bezbolesną. W pierwszych minutach zabiegu może pojawić się lekkie uczucie bólu, głównie w momencie pierwszego zassania aplikatorów. Jest to jednak całkowicie bezpieczne i trwa tylko kilka minut. Dalsza część zabiegu jest całkowicie bezbolesna.

Jest to zabieg w 100% nieinwazyjny i bezbolesny. Ciało zabezpieczone jest w trakcie zabiegu specjalną matą, dzięki której niska temperatura generowana przez aplikatory jest transportowana w głąb tkanek, a nie koncentruje się na powierzchni. To budowa molekularna pozwala osiągnąć ten efekt fizykalny co podnosi maksymalnie skuteczność oraz bezpieczeństwo zabiegu kriolipolizy. Tylko opatentowana budowa gwarantuje sukces terapii.

Komórki tłuszczowe wykazują znacznie większą wrażliwość na niską temperaturę aniżeli inne tkanki otaczające, dlatego zabieg działa tylko na adipocyty, w żaden sposób nie ingerując na inne tkanki.

Na poddanych zabiegiem obszarach może pojawić się rumień, który może trwać od kilku minut do kilku godzin. Mogą również wystąpić siniaki w miejscu działania aplikatora, utrzymujące się kilka dni lub tygodni. Niektórzy pacjenci mogą odczuwać tymczasowe drętwienie w leczonym obszarze, które może trwać od jednego do ośmiu tygodni.

Zalecenia po zabiegu :

 • Po zabiegu preferowana jest zwiększona aktywność fizyczna w celu przyśpieszenia metabolizmu oraz usunięcia rozbitych komórek tłuszczowych,
 • spożywanie produktów o niskiej zawartości tłuszczów, ograniczyć węglowodany – tu wskazana dieta niskoglikemiczna.
 • należy również odpowiednio nawadniać organizm przyjmując 2-2,5 l wody na dobę.
 • po zabiegu kriolipolizy zalecane są również zabiegi z falą uderzeniową, która ma za zadanie rozbić pozostałe komórki tłuszczowe, które nie uległy rozpadowi podczas zabiegu kriolipolizy.
 • bardzo ważne jest utrzymanie wagi, ewentualnie zadbanie o dietę redukującą wagę. Przybranie na wadze zaburzy efekt zabiegu.

Kiedy zobaczę efekty ?

Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Zabieg można powtórzyć po około 4-6 tygodniach. W zależności od wskazań zalecana jest seria 1-3 zabiegów

Przeciwwskazania:

 • kobiety w ciąży lub karmiące piersią,
 • schorzenia układu krążenia,
 • choroby wątroby,
 • schorzenia nerek,
 • nowotwory złośliwe,
 • cukrzyca,
 • infekcja,
 • egzema lub ostry stan zapalny w okolicy zabiegowej,
 • przerostowe blizny w okolicy zabiegowej,
 • rozrusznik serca,
 • spożycie leków przeciwzapalnych lub rozrzedzających krew,
 • choroby skóry w leczonym obszarze lub rumień
 • zmiany naczyniowe w obszarze zabiegowym,
 • implanty stawów,
 • epilepsja

Siła lodu i pocisku tylko czeka, żeby wymodelować miejsca nawet najtrudniejsze do ćwiczenia!

Copyright ⓒ 2018 Dermo | Polityka cookies | Logowanie

Designed by: