Lipoliza iniekcyjna i lipoterapia – miejscowa redukcja tkanki tłuszczowej

Istnieją takie miejsca na ciele, które trudno wyszczuplić, nawet stosując rygorystyczną dietę i intensywne ćwiczenia. Alternatywą może być liposukcja – jednak pacjenci często obawiają się poddania tak inwazyjnej operacji, by osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Rozwiązaniem pozostają zatem nieinwazyjne, a często równie skuteczne, jak lipoliza iniekcyjna. Obszary ciała najczęściej wymagające korekty to podbródek, poduszeczki tłuszczowe w okolicy pach, brzuch i podbrzusze, biodra.

Substancje lipolityczne (fosfatydylocholina, dezoksycholan) w miejscu wstrzyknięcia powodują zamierzony i kontrolowany lekki stan zapalny tkanki tłuszczowej. “Obrzęknięte” komórki pękają, a uwolnione z nich tłuszcze przechodzą do krwi, z którą trafiają do wątroby, gdzie są rozkładane, a następnie wydalane z organizmu.

Lipoliza iniekcyjna jest w pełni bezpiecznym zabiegiem wykonywanym przez lekarza. Po wstrzyknięciu preparatu zazwyczaj pojawia się zaczerwienienie i obrzęk, czasem także zasinienia po nakłuciach igłą. Miejsce poddane zabiegowi staje się wrażliwsze na dotyk lub ucisk, może również wystąpić świąd skóry czy lekki ból. Taka reakcja utrzymuje się zazwyczaj do kilku dni po lipolizie. W przypadku niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej, aby osiągnąć upragniony efekt redukcyjny wystarczą zwykle 2-3 zabiegi. Jeżeli jednak tkanka tłuszczowa jest gruba i obfita, ilość zabiegów musi być wprost proporcjonalnie zwiększona. Odstępy pomiędzy kolejnymi procedurami powinny wynosić od 3 -4 tygodni. Jako uzupełnienie terapii polecamy zastosowanie masażu limfatycznego, który przyspiesza usuwanie tłuszczu z komórek i ułatwia jego transport przez naczynia chłonne.

Copyright ⓒ 2018 Dermo | Polityka cookies | Logowanie

Designed by: