Zespół specjalistów

 

Dr n. med. Karolina Hadasik - dermatolog - wenerolog

Specjalista dermatolog - wenerolog, medycyny estetycznej. Absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Oddziale Dermatologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Tychach i Klinicznym Oddziale Dermatologicznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Do 2016 r. związana z Kliniką Dermatologii SUM w Katowicach, gdzie prowadziła działalność naukową oraz seminaria dla studentów Wydziału Lekarskiego. W 2018 r. obroniła pracę doktorską dotyczącą psychodermatologii.  Twórczyni  i właścicielka gabinetu Centrum Zdrowej Skóry.

Autorka wielu publikacji badań klinicznych publikowanych w uznanych czasopismach branżowych polskich i zagranicznych, koncentrujących się w kręgu dermatologii oraz psychodermatologii. Prowadziła wykłady na krajowych i międzynarodowych kongresach dermatologicznych.
Systematycznie poszerza swoją wiedzę i zdobywa nowe umiejętności ucząc się od światowych ekspertów, aby zapewnić swoim pacjentom opiekę na najwyższym poziomie.
Od 2009 r. wykorzystuje różnorodne technologie laserowe w leczeniu zmian skórnych, fotostarzenia, rozstępów, blizn i teleangiektazji oraz zabiegi medycyny estetycznej, których skuteczność oparta jest na rzetelnych danych naukowych.
Prywatnie mama i entuzjastka zdrowego stylu życia, której marzeniem jest przywrócenie naturalności i delikatności na twarzach pacjentek i pacjentów.

Dr n. med. Natalia Salwowska dermatolog - wenerolog

Specjalista dermatolog - wenerolog, absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz Międzynarodowego Centrum Kształcenia Medycyny Anti-Aging. Członek  Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Internacional Dermoscopy Society oraz Polskiej Grupy Dermoskopowej.
Od 2015r. związana z Kliniką i Oddziałem Dermatologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W 2020 roku rozpoczęła również prace w Oddziale Dermatologii i Leczenia Anomalii Naczyniowych dla Dzieci w Sosnowcu.

Rozpoczętą w czasie studiów pracę naukową w ramach Koła Naukowego przy Klinice Dermatologii w Katowicach ukończyła uzyskaniem stopnia doktora medycyny  na Wydziale Lekarskim Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Badacz i współbadacz w ponad 20 badaniach klinicznych II i III fazy.
Ustawicznie poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w licznych konferencjach naukowych, kursach specjalizacyjnych oraz sympozjach z zakresu dermatologii i wenerologii, dermatoskopii oraz trichoskopii.

Autorka i współautorka licznych publikacji naukowych i doniesień zjazdowych zarówno w polskich jak zagranicznych czasopismach.
Z zakresu dermatologii specjalizuje się w onkologii dermatologicznej oraz  dermatochirurgii. Wykonuje liczne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej stawiając na bezpieczeństwo,  indywidualne potrzeby oraz naturalny efekt.

Jako pasjonatka dobrych i nieszablonowych brzmień muzycznych staje się również lekarzem nie szukającym tylko najprostszych ścieżek.

. Katarzyna Pyrkosz - dermatolog - wenerolog

Absolwentka Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz doktorant Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Autorka wielu artykułów naukowych opublikowanych w uznanych czasopismach medycznych oraz wystąpień na konferencjach dermatologicznych w Polsce i za granicą.
Jako wykładowca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach przekazuje przyszłym lekarzom wiedzę z zakresu dermatologii i wenerologii oraz chorób wewnętrznych.

Stale poszerza swoją wiedzę w ramach kursów z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej.
Jako zwolenniczka holistycznego podejścia do dolegliwości zdrowotnych rozpatruje problemy skórne w odniesieniu do ogólnego stanu zdrowia swoich pacjentów. Pomaga jej w tym zdobyte w przeszłości doświadczenie w pracy lekarza ogólnego i codzienna praktyka w Klinicznym Oddziale Chorób Wewnętrznych, Dermatologii i Alergologii.

mgr Katarzyna Krawczyk-Prusko - lic. kosmetolog


Wykształcenie kosmetologiczne zdobywała do 2008 roku, zdając po kolei egzamin zawodowy, a następnie kontynuując naukę w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, również w zakresie pedagogicznym, kończąc kierunek tytułem magistra w zakresie specjalności: pedagogika i promocja zdrowia.

Kocha swoją pracę i z wielką pasją poszerza zakres umiejętności.  W naszym Centrum specjalizuje się w zabiegach z zakresu modelowania sylwetki kriolipolizą oraz falą uderzeniową. Wykonuje również zabiegi z zakresu kosmetologii medycznej w ścisłej współpracy z zespołem lekarskim.

Prywatnie marzy o kolejnych podróżach, uwielbia zwierzęta w każdej wolnej chwili spędza czas na spacerach ze swoim pupilem.

 

mgr Patrycja Świder - kosmetolog

Magister kosmetologii od 2017 roku, absolwentka Akademii Górnośląskiej, a obecnie również studentka pielęgniarstwa na Akademii Śląskiej. W przyszłości pragnie połączyć obie praktyki zawodowe.

W swojej codziennej pracy płynnie łączy wiedzę zdobytą podczas studiów - kosmetologicznych oraz wielu kursów - z umiejętnościami praktycznymi, które nabyła podczas dotychczasowej kariery zawodowej. Stale chętnie poszerza swoje kompetencje, uwielbia pracę z ludźmi i czerpie wielką radość z dobrze wykonanej pracy, skutecznej terapii i w efekcie finalnym, satysfakcji pacjenta.

Fanka włoskiej kuchni, długich letnich wieczorów i miłych wędrówek. Uwielbia zmiany, szczegółowo planować remonty, podróże i rożnego rodzaju przyjęcia.

 lek. Monika Cygan - chirurg ogólny

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Chirurg ogólny. Członek Towarzystwa Chirurgów Polskich. W pracy zawodowej cechuje się dokładnością i troską o dobro pacjenta.

Swoją wiedzę i umiejętności na bieżąco poszerza biorąc udział w licznych konferencjach, kursach i stażach. Zamiłowanie do estetyki przekłada na rozwój w wybranch dziedzinach medycyny estetycznej, skupiając się głównie na dermatochirurgii i skleroterapii.

 
Na co dzień mama, kochająca podróże, kulinarne eksperymenty i zdrowy styl życia.

lek. Angelika Bigaj - dermatolog in.spec.


Absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W trakcie specjalizacji z Dermatologii i Wenerologii w Klinice Dermatologii SPSK im A. Mielęckiego w Katowicach. Dodatkowo absolwentka studiów pierwszego stopnia kierunku Kosmetologia na Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Połączenie dermatologii i kosmetologii sprawia, że doskonale łączy kwestie medyczne z estetycznym wyczuciem znaczenia komfortu i piękna skóry w problemach dermatologicznych. Pacjenci niezwykle cenią ciepły, acz profesjonalny kontakt z Panią Doktor, wiedzę oraz zaangażowanie.

 

lek. Kornelia Pietrauszka dermatolog - wenerolog in.spec.

Ukończyła Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Jest doktorantką Szkoły Doktorskiej ŚUM, gdzie realizuje badania z zakresu łysienia androgenowego u kobiet i mężczyzn oraz w  trakcie szkolenia specjalizacyjnego z dermatologii i wenerologii.   Dermatologią zafascynowała się już w trakcie studiów, aktywnie działając w kole naukowym przy Katedrze i Klinice Dermatologii ŚUM w Katowicach. Ponadto pełni rolę współbadacza w badaniach klinicznych w dziedzinie dermatologii.

Od najmłodszych lat wykazywała się zamiłowaniem do muzyki i sztuki- ukończyła II stopień szkoły muzycznej w Katowicach w klasie gitary, co ukształtowało jej wrażliwość na piękno i szeroko pojętą estetykę, pomagając osiągać sukcesy w dzisiejszej pracy, gdzie ważne jest połączenie możliwości nowoczesnej dermatologii i kosmetologii medycznej.

W codziennej pracy ceni sobie dobry kontakt z Pacjentem- dokładnie wyjaśnia możliwe przyczyny, diagnostykę i plan leczenia.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje, biorąc udział w licznych szkoleniach, certyfikowanych kursach i konferencjach naukowych.

Karolina Kocierz-Więcek - menadżer & opiekun pacjenta


W 2010 roku ukończyła ŚWSZ w Katowicach na Wydziale Ekonomiczno-Społecznym na Kierunku Pedagogiki Społecznej. W miejsce egzaminu końcowego wybrała realizację innej pasji związanej z zaangażowaniem w pracę z pacjentami. Doświadczenie zawodowe zbierała, pracując w klinikach leczenia niepłodności.

Uwielbia pracę z ludźmi, dzięki nim czerpie energię do życia, a w połączeniu z doskonałym zmysłem organizacyjnym, jest niezastąpionym menadżerem naszego Centrum.

Prywatnie -kryminalne seriale i książki pochłania w ilościach hurtowych, interesuje się Holokaustem, potrafi haftować i nieobce jej są prace remontowe. Jest zdroworozsądkowa, praktyczna, potrafi zarządzać czasem i uwielbia wyzwania. Lubi gotować dla najbliższych. Kocha swoją rodzinę, a czas spędzony w pracy wykorzystuje do samorealizacji. Relaksuje się na łonie natury.

mgr Karolina Nowak - opiekun pacjenta & linergistkaChoć jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Katowicach i z zawodu ekonomistą, to jednak jej pasją i zamiłowaniem jest branża beauty, w której wyspecjalizowała się w zakresie profesjonalnego makijażu permanentnego brwi. Wprawną ręką usuwa wszelkie ich niedoskonałości, tworząc subtelny i naturalny kształt, dlatego ulubionymi metodami są OMBRE oraz PUDROWA. Dba o najwyższą jakość i bezpieczeństwo zabiegu.

Lubi zgłębiać nowości kosmetologiczne oraz nowinki w medycynie estetycznej i śledzić wszelkie przełomowe technologie zabiegowe.

Wolny czas spędza poza domem, spacerując po lesie i górach. Uwielbia podróże w ciepłe kraje. Interesuje się kulturą innych narodowości. Lubi literaturę psychologiczną i książki o tematyce samorozwoju.

Copyright ⓒ 2018 Dermo | Polityka cookies | Logowanie

Designed by: