SCULPTRA

Innowacje są niesamowite... ale równie fascynujące są technologie, które od lat są nie do pokonania. Tak... są takie! Sculptra, bo ją mam na myśli, to najefektywniejszy, znany w medycynie estetycznej preparat stymulujący produkcję kolagenu. Nie wypełnia, nie zastępuje go - ona naprawdę stymuluje jego ODBUDOWĘ. Po 3 miesiącach od zabiegu ilość kolagenu w Twojej skórze zwiększy się o 66,5%!

Efekt? Wyraźnie ujędrniona i zliftingowana skóra.

Skąd ta magia?

Z reguły w takim momencie mówię, że nie ma magii w estetyce - jest doświadczenie. Ale tu poza doświadczeniem trzeba powiedzieć, że głównym składnikiem Sculptry jest kwas L-polimlekowy, który ma kompetencję do silnego pobudzania produkcji kolagenu przez WIELE DNI od zabiegu. Preparat wnika w skórę stymulując wytwarzanie kolagenu typu I, zapewniając mocne oparcie dla tkanek. Z czasem jego cząstki ulegają degradacji, ale wytworzony kolagen pozostaje, zapewniając długotrwałą poprawę w postaci wygładzenia zmarszczek i przywrócenia naturalnego owalu oraz objętości. Ten preparat nie wypełnia tkanek, lecz sprawia, że skóra sama przejmuje funkcję auto-wypełniacza, uruchamiając naturalne mechanizmy produkcji własnego kolagenu.
Z technologicznego punktu widzenia kwas L-polimlekowy to polimer, który od momentu podania do skóry zaczyna się dzień po dniu po kolei uwalniać, wywołując kontrolowany stan zapalany, który pobudza produkcję kolagenu, przywracając niejako tempo jego produkcji sprzed kilku, kilkunastu lat lub wzmacniając je tam, gdzie z innych przyczyn zaczyna kolagenu brakować. Siła działania uwalniającego się polimeru jest tak pozytywnie intensywna, że pacjent - już w domu - regularnie przez okres stymulacji wykonuje samodzielny, prosty masaż skóry w miejscu podania preparatu, aby zapobiec miejscowemu tworzeniu się grudek! Cząsteczki kwasu polimlekowego z czasem ulegną rozpadowi do dwutlenku węgla i wody, a wytworzony stelaż z kolagenu pozostanie.

Dzięki takiemu mechanizmowi działania, obserwujemy długotrwałą poprawę jakości skóry o pożądanej gęstości, jednym słowem - odmłodzenie skóry. Ostateczne zmiany, ponieważ następują kaskadowo, odbierane są przez otoczenie jako efekt np. wypoczynku, a nie są kojarzone z zabiegiem. Po prostu przez kilka miesięcy z każdym dniem będziesz w oczach młodnieć, ale nikt nie wskaże dnia 0!

Kolejny plus? Cierpliwość oczekiwania na tak silne, realne rezultaty procentuje w czasie - efekty zabiegu utrzymują się co najmniej 25 miesięcy, a po 2 latach efekt pozabiegowy utrzymuje się u 86% pacjentów. To naprawdę level up medycyny estetycznej - to nie wygładzenie skóry, to jej realne, namacalne odmłodzenie!

Magia to działanie Sculptry! Gdzie zatem miejsce na doświadczenie? Podstawą tak wspaniałych rezultatów jest dobra kwalifikacja do zabiegu, dlatego potrzebujesz doświadczonego lekarza, który wie, jak wykorzystać cały potencjał Sculptry i odpowiednio dobierze obszary zabiegowe.

Sculptra jest dedykowana wszystkim, u których zależy nam na:

 • poprawie jakości skóry,
 • niwelowaniu wiotkości i drobnych zmarszczek,
 • odbudowie utraconej objętości spowodowanej zanikiem poduszeczek tłuszczowych w środkowej i dolnej części twarzy

Kwas L-polimlekowy - zanim trafił w ręce lekarzy medycyny estetycznej, od dawna stosowany był jako składnik resorbowalych nici chirurgicznych - to świadczy również o niezwykle wysokim profilu bezpieczeństwa preparatu! Jest doskonały dla Pacjentów młodych z wiotką skórą, dojrzałych, którzy potrzebują realnego wzmocnienia skóry i pacjentów, którzy z innych - niż wiek- przyczyn zmagają się z ubytkami objętości w środkowej partii twarzy.

Przebieg zabiegu:
Na około godzinę przed podaniem preparatu na skórę aplikuje się krem znieczulający. Po dokładnej dezynfekcji skóry lekarz podaje Sculptrę bardzo cienkimi igłami w tkankę podskórną. Po przeprowadzonym zabiegu niezbędne jest wykonanie masażu leczonego obszaru, co zapewni prawidłową dystrybucję produktu. Po zabiegu mogą pozostać niewielkie zasinienia, zaczerwienienia, które ustępują po 2-3 dniach od rozpoczętego leczenia. Wśród zgłaszanych przez pacjentów problemów pozabiegowych występują również: obrzęk, swędzenie i ból.

Zalecenia pozabiegowe:

 • przez 2 tygodnie po zabiegu należy 2 razy dziennie po 5 minut okrężnymi ruchami masować obszary poddane zabiegowi lub bardziej intensywnie 5 dni, 5x dziennie po 5 minut
 • bezpośrednio po zabiegu należy unikać przyjmowania leków przeciwzapalnych ( NLPZ, glikokortykosteroidy)
 • do 7 dni po zabiegu należy unikać rozgrzewania skóry (korzystania z sauny, solarium, słońce), basenu

Przeciwwskazania:

 • Ciąża, karmienie piersią
 • Choroby autoimmunologiczne
 • Zmiany zapalne i infekcje w obrębie planowanego zabiegu
 • Skłonność do występowania blizn przerosłych
 • aktywna opryszczka
 • niemożliwość zastosowania się do zaleceń pozabiegowych

W zależności od wieku, wymaganego stopnia korekcji i oczekiwanych efektów ilość wykonywanych zabiegów wynosi od 1 (profilaktycznie) do 4 (u osób starszych). Efekty narastają stopniowo po każdym zabiegu, odstępy między zabiegami to ok. 6—8 tyg. Otrzymane rezultaty utrzymują się do 2 lat. Po tym okresie wskazane są zabiegi podtrzymujące.

 

Copyright ⓒ 2018 Dermo | Polityka cookies | Logowanie

Designed by: