SCULPTRA

Kwas L-polimlekowy to najefektywniejszy, znany w medycynie estetycznej preparat stymulujący produkcję kolagenu. Nie wypełnia, nie zastępuje go, lecz stymuluje jego ODBUDOWĘ. Po 3 miesiącach od zabiegu ilość kolagenu w Twojej skórze zwiększy się o 66,5%.

Głównym składnikiem Sculptry jest kwas L-polimlekowy, który ma kompetencję do silnego pobudzania produkcji kolagenu przez wiele dni od zabiegu. Preparat wnika w skórę stymulując wytwarzanie kolagenu typu I, tworząc oparcie dla tkanek. Z czasem jego cząstki ulegają degradacji, ale wytworzony kolagen pozostaje, zapewniając poprawę w postaci wygładzenia zmarszczek i przywrócenia naturalnego owalu oraz objętości. Ten preparat nie wypełnia tkanek, lecz sprawia, że skóra sama przejmuje funkcję auto-wypełniacza, uruchamiając naturalne mechanizmy produkcji własnego kolagenu.

Z technologicznego punktu widzenia kwas L-polimlekowy to polimer, który od momentu podania do skóry zaczyna się dzień po dniu po kolei uwalniać, wywołując kontrolowany stan zapalany, który pobudza produkcję kolagenu, przywracając niejako tempo jego produkcji sprzed kilku, kilkunastu lat lub wzmacniając je tam, gdzie z innych przyczyn zaczyna kolagenu brakować. Siła działania uwalniającego się polimeru jest tak intensywna, że pacjent - już w domu - regularnie przez okres stymulacji wykonuje samodzielny, prosty masaż skóry w miejscu podania preparatu, aby zapobiec miejscowemu tworzeniu się grudek! Cząsteczki kwasu polimlekowego z czasem ulegną rozpadowi do dwutlenku węgla i wody, a wytworzony stelaż z kolagenu pozostanie.

Dzięki takiemu mechanizmowi działania, obserwujemy długotrwałą poprawę jakości skóry o pożądanej gęstości. Ostateczne zmiany, ponieważ następują kaskadowo, odbierane są przez otoczenie jako efekt np. wypoczynku, a nie są kojarzone z zabiegiem. 

Cierpliwość oczekiwania na tak silne, realne rezultaty procentuje w czasie - efekty zabiegu utrzymują się co najmniej 25 miesięcy, a po 2 latach efekt pozabiegowy utrzymuje się u 86% pacjentów. 
Podstawą rezultatów jest dobra kwalifikacja do zabiegu oraz jego prawidłowe wykonanie.

Sculptra jest dedykowana wszystkim, u których zależy nam na:

 • poprawie jakości skóry,
 • niwelowaniu wiotkości i drobnych zmarszczek,
 • odbudowie utraconej objętości spowodowanej zanikiem poduszeczek tłuszczowych w środkowej i dolnej części twarzy

Kwas L-polimlekowy - zanim trafił w ręce lekarzy medycyny estetycznej, od dawna stosowany był jako składnik resorbowalych nici chirurgicznych - to świadczy również o niezwykle wysokim profilu bezpieczeństwa preparatu! Może być stosowany u Pacjentów młodych z wiotką skórą, dojrzałych, którzy potrzebują realnego wzmocnienia skóry i pacjentów, którzy z innych - niż wiek- przyczyn zmagają się z ubytkami objętości w środkowej partii twarzy.

Przebieg zabiegu:
Na około godzinę przed podaniem preparatu na skórę aplikuje się krem znieczulający. Po dokładnej dezynfekcji skóry lekarz podaje Sculptrę bardzo cienkimi igłami w tkankę podskórną. Po przeprowadzonym zabiegu niezbędne jest wykonanie masażu leczonego obszaru, co zapewni prawidłową dystrybucję produktu. Po zabiegu mogą pozostać niewielkie zasinienia, zaczerwienienia, które ustępują po 2-3 dniach od rozpoczętego leczenia. Wśród zgłaszanych przez pacjentów problemów pozabiegowych występują również: obrzęk, swędzenie i ból.

Zalecenia pozabiegowe:

 • przez 2 tygodnie po zabiegu należy 2 razy dziennie po 5 minut okrężnymi ruchami masować obszary poddane zabiegowi lub bardziej intensywnie 5 dni, 5x dziennie po 5 minut
 • bezpośrednio po zabiegu należy unikać przyjmowania leków przeciwzapalnych ( NLPZ, glikokortykosteroidy)
 • do 7 dni po zabiegu należy unikać rozgrzewania skóry (korzystania z sauny, solarium, słońce), basenu

Przeciwwskazania:

 • Ciąża, karmienie piersią
 • Choroby autoimmunologiczne
 • Zmiany zapalne i infekcje w obrębie planowanego zabiegu
 • Skłonność do występowania blizn przerosłych
 • aktywna opryszczka
 • niemożliwość zastosowania się do zaleceń pozabiegowych

W zależności od wieku, wymaganego stopnia korekcji i oczekiwanych efektów ilość wykonywanych zabiegów wynosi od 1 (profilaktycznie) do 4 (u osób starszych). Efekty narastają stopniowo po każdym zabiegu, odstępy między zabiegami to ok. 6—8 tyg. Otrzymane rezultaty utrzymują się do 2 lat. Po tym okresie wskazane są zabiegi podtrzymujące.

 

 

Copyright ⓒ 2018 Dermo | Polityka cookies | Logowanie

Designed by: