Usuwanie blizn i rozstępów

Blizny różnego rodzaju niejednokrotnie spędzają ci sen z powiek? Nasz specjalista dermatolog zaproponuje ci optymalny zabieg, dostosowany do Twoich potrzeb i specyfiki problemu. W zależności od rodzaju blizny stosuje się leczenie, którego celem jest doprowadzenie do stanu zmniejszenia widoczności i uelastycznienia blizny. Usunięcie blizny w 100% często nie jest możliwe. Im młodsza blizna tym lepsze efekty można uzyskać. Najlepsze efekty obserwujemy jeśli pacjent podejmie się leczenia jeszcze w okresie gojenia rany.

 • blizny potrądzikowe
 • blizny pooperacyjne ( np. po cięciu cesarskim)
 • blizny pourazowe
 • blizny przerostowe i keloidy
 • rozstępy

 

Jakie są metody leczenia blizn?

 1. Laserowe usuwanie blizn i rozstępów - laser frakcyjny eCo2  - to unikalne urządzenie do likwidacji głębokich uszkodzeń skóry, takich jak zanikowe blizny potrądzikowe, blizny pourazowe, rozstępy a także terapia zmian związanych ze starzeniem się skóry. W trakcie jednego zabiegu laser frakcyjny uszkadza 15-20% powierzchni skóry. Aby doprowadzić do pełnej regeneracji skóry na nową, istnieje konieczność wykonania od 3 do 5 zabiegów.
 2. Radiofrekwencja mikroigłowa Mesotherm na blizny i rozstępy -  to zabieg, który skutecznie usuwa blizn przez cały rok. Do zabiegu używa się głowicy zawierającej małe igiełki, które nakłuwają skórę przy jednoczesnej emisji fal radiowych. W wyniku tych działań dochodzi do przestrzennego przegrzania skóry, którego efektem jest remodeling kelagenu w leczeniu blizn i rozstępów.
 3. Mikronakłuwanie  w leczeniu blizn i rozstępów - funkcja automatycznego nakłuwania skóry zwiększa  efektywność zabiegów poprzez podniesienie stopnia przenikania substancji czynnych w skórę, jednocześnie redukując do minimum ból i dyskomfort pacjentów. Opatentowana technologia pulsujących igieł  jest bardziej efektywna i bezpieczna niż znane dotąd metody stosowane w mikronakłuwaniu skóry.
 4. Peelingi chemiczne w leczeniu blizn potrądzikowych – peelingi skutecznie usuwają wierzchnie warstwy naskórka i stymulują do produkcji kolagenu i elastyny. Wpływają w ten sposób na redukcje blizn i regeneracje skóry.
 5. Osocze bogatopłytkowe – wspomagająco w leczeniu blizn i rozstępów ze względu na doskonałe właściwości regenerujące skórę.
 6. Leczenie bliznowców metodą ostrzykiwania sterydami - najczęstszym lekiem sterydowym wykorzystywanym do leczenia bliznowców jest triamcinolone acetonide. Wstrzykiwany bezpośrednio do zmiany co 3- 4 tygodnie powoduje zmniejszenie wymiarów keloidu i zatrzymanie dalszego rozwoju. Zmiana pod wpływem leku staje się bardziej miękka i znika.

Copyright ⓒ 2018 Dermo | Polityka cookies | Logowanie

Designed by: