HarmonyCA

Hybrydowy biostymulator tkankowy HarmonyCA - pojawił się w naszym gabinecie w 2022 roku i pozwala na intensywne modelowanie i rewitalizowanie skóry, a dzięki silnemu potencjałowi odbudowy kolagenu efekty zabiegu utrzymują się do 18 miesięcy. Zabieg dedykowany jest Pacjentom, którzy potrzebują uniesienia skóry, przywrócenia objętości i poprawy elastyczności skóry.

Dlaczego HarmonyCA jest skuteczna?

Kiedy skóra zaczyna się starzeć,  pojawiają się zmiany w więzadłach podporowych i przegrodach, które tracąc napięcie, wiotczeją. Obserwujesz wówczas stopniowe opadanie skóry w okolicy owalu.  HArmonyCa wzmacnia w/w struktury.

Wszystko dzięki połączeniu usieciowanego kwasu hialuronowego z hydroksyapatytem wapnia. Pierwszy to substancja, ktora ma za zadanie modelować rysy twarzy i dać natychmiastowy, bardzo plastyczny efekt wypełnienia i objętości. Drugi to silny induktor tkankowy, który działa głęboko w skórze i intensywnie stymuluje odbudowę rusztowania kolagenowego oraz elastyny.

Z czasem, gdy kwas hialuronowy zakończy swoją rolę,  jego miejsce zajmuje już prawdziwie nowy, uzupełniony, naturalny  kolagen. Dzięki temu tak długo obserwujemy efekt odmłodzenia skóry.

WYSOKI PROFIL BEZPIECZEŃSTWA

HarmonyCA to zabieg bardzo bezpieczny. Obie zawarte w nim substancje charakteryzują się wysoką biozgodnością, są dobrze tolerowane przez organizm, a także w pełni biodegradowalne. Nie dają żadnej lub minimalną odpowiedź zapalną i niosą ze sobą niskie ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.

Skąd to wiemy? Po pierwsze najlepsze preparaty są doskonale sprawdzone i przebadane przed wprowadzeniem do powszechnego obiegu. Ponadto lekarze w Ameryce Południowej posiadają ponad 8-letnie doświadczenie w jego stosowaniu, a w Wielkiej Brytanii wykorzystuje się go od 2 lat. Stąd mamy absolutną pewność co do jego profilu bezpieczeństwa i skuteczności.

JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Preparat podawany jest kaniulą przy wykonaniu łącznie 2 do 4 wkłuć. Zabieg nie wymaga znieczulenia. Możesz odczuwać dyskomfort, który jednak nie powoduje doznań bólowych.

Terapia nie wymaga rekonwalescencji i od razu może wrócić do codziennych czynności. Obserwujemy najczęściej zaczerwienienie i niewielkie zasinienie w miejscu wkłucia. Jest to absolutnie spodziewane, naturalne i zanika do kilku dni.
 
JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?

7 dni przed zabiegiem HarmonyCA zaleca się odstawić  leki  rozrzedzające krew, co minimalizuje ryzyko ewentualnego wystąpienia siniaków, a także nie wolno spożywać alkoholu w dniu zabiegu. Jeśli masz wątpliwości co do przygotowania przedzabiegowego – porozmawiaj z lekarzem!

CZY MUSZĘ STOSOWAĆ JAKIEŚ ZALECENIA POZABIEGOWE?

Tak. Po zabiegu powinno się:

 • unikać intensywnego wysiłku fizycznego przez minimum 24 h po zabiegu.
 • unikać ekspozycji na słońce oraz solarium przez minimum 24 h po zabiegu.
 • zrezygnować z korzystania z sauny i ekspozycji na wysokie temperatury przez minimum 24 godziny po zabiegu, aby uniknąć zaczerwienienia i opuchlizny.
 • zrezygnować z nakładania makijażu przez co najmniej 12 godzin po zabiegu.
 • zrezygnować z wykonywania w obszarze zabiegowym wybranych terapii z zakresu medycyny estetycznej przez co najmniej miesiąc po zabiegu. 

PRZECIWWSKAZANIA

Terapia HarmonyCA charakteryzuje się wysokim profilem bezpieczeństwa. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania, dlatego też lekarz przed zabiegiem przeprowadza wywiad i kwalifikuje Pacjenta do procedury. Pamiętaj jednak, że spektrum medycyny i kosmetologii estetycznej jest bogate i nawet jeśli nie będziemy mogli zastosować w danym momencie HarmonyCA, będziemy szukali alternatywnych rozwiązań, które będą mogły wspierać Twoją skórę.

Co uniemożliwia nam wykonanie HarmonyCA?

 • ciążą i karmienie piersią
 • infekcje lub stany zapalane w obszarze zabiegowym
 • nadwrażliwość lub alergia na którykolwiek składnik preparatu
 • aktywna choroba nowotworowa
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
 • choroby autoimmunologiczne
 • wcześniejsze zabiegi z użyciem kwasu polimlekowego (obecnego np. w preparacie Sculptra).

 

Copyright ⓒ 2018 Dermo | Polityka cookies | Logowanie

Designed by: