Leczenie trądziku i blizn potrądzikowych

Trądzik, pryszcze, krosty to zdecydowanie najczęstsze schorzenie skórne, dotyczące nawet do 85% nastolatków. Najnowsze badania kliniczne wykazały wyraźne zwiększenie występowania trądziku u osób powyżej 25 roku życia, problem ten może dotyczyć nawet 22% z nas. W większości przypadków jest to trądzik przetrwały - to znaczy, że pierwsze zmiany pojawiły się jeszcze w okresie dojrzewania. W części przypadków pierwsze wykwity pojawiają się dopiero w dorosłym życiu. Taki trądzik lokalizuje się zazwyczaj w dolnych partiach twarzy, są to często czerwone, bolące grudki i krosty w okolicy brody i wzdłuż linii żuchwy. Konsekwencje takich zmian to bardzo często - zaczerwienienie, przebarwienia, blizny i niska samoocena, dlatego nie należy tego problemu bagatelizować. Terapia trądziku u dorosłych kobiet i mężczyzn to jedna z najbardziej wdzięcznych części naszej pracy. Wspaniale jest móc obserwować wyraźną różnicę w wyglądzie skóry, komforcie życia i pewności siebie u pacjentów przed i po leczeniu.

Dla wielu osób cierpiących z powodu zmian trądzikowych, leki i środki dostępne bez recepty nie są wystarczająco skuteczne. Występują u nich przeważnie bardziej nasilone postacie trądziku, trądzik grudkowo-krostkowy lub trądzik skupiony. Dobra wiadomość jest taka, że dostępne są leki, które są skuteczne, a im wcześniej rozpocznie się leczenie, tym mniejsze jest ryzyko rozwoju szpecących blizn i obniżenia jakości życia.

Cierpisz na uciążliwy trądzik lub przeszkadzają ci nieestetyczne blizny potrądzikowe? Chcesz się poddać skutecznemu leczeniu? Odwiedź nasze Centrum Zdrowej Skóry, omówimy z Tobą różne opcje terapeutyczne i pielęgnacyjne. Opracujemy kompleksowy i skuteczny plan naprawczy w przypadku już istniejących blizn (laser frakcyjny eC02, Dermapen, peelingi chemiczne). Udzielimy ci wszystkich potrzebnych informacji  i wskazówek, które pozwolą Ci cieszyć się skórą zdrową i wolną od zmian trądzikowych.

Copyright ⓒ 2018 Dermo | Polityka cookies | Logowanie

Designed by: