Jan MARINI SKIN RESEARCH® - anti-aging

Dlaczego kwas glikolowy jest taki wyjątkowy ????

Jeśli interesujesz się pielęgnacją skóry, na pewno słyszałeś lub czytałeś o kwasie glikolowym, który jest wielofunkcyjnym alfa hydroksy kwasem (AHA) - wspomaga walkę z trądzikiem, wygładza zmarszczki i eliminuje szarość i matowość skóry.

To czego mogłeś nie wiedzieć to fakt, iż Jan Marini, założycielka Jan MARINI SKIN RESEARCH® ( JMSR), we wczesnych latach 90 jako jedna z pierwszych wprowadziła ten AHA w świat świadomej i aktywnej pielęgnacji skóry.
Kwas glikolowy jest wyjątkowy ponieważ ma najmniejszą cząsteczkę z pośród wszystkich alfahydroksy kwasów. To bardzo ważne ponieważ, im mniejsza cząsteczka tym łatwiej przenika przez skórę, dlatego jest on najlepiej i najszybciej i najsilniej penetrującym skórę AHA.
Po przeniknięciu do skóry, kwas glikolowy zaczyna swoją pracę zapewniając jej liczne korzyści.
Wykazuje działanie przeciwzapalne, keratolityczne i przeciwutleniające. Działa zarówno złuszczająco jak i nawilżająco ( np na tzw. zmarszczki dehydratacyjne). Ponadto badania opublikowane w Clinical, Cosmetic, and Investigational Dermatology wykazały, że kwas glikolowy może zwiększać produkcję kolagenu i zagęszczać zewnętrzną warstwę skóry wpływając w ten sposób na zmniejszenie TEWL. Efekt? Nawilżona i młodsza skóra.
Jan Marini Skin research (JMSr) bazuje na innowacyjności i zastosowaniu najefektywniejszych składników aktywnych. w ciągu ostatnich 25 lat firma odmieniła kosmetyczny rynek poprzez zastosowanie licznych opatentowanych rozwiązań w tym między innymi poprzez wprowadzenie pierwszej rozpuszczalnej w tłuszczach witaminy C z DMAE, pierwszego produktu z TGF beta 1, wyłącznego patentu na tymozynę beta 4 w pielęgnacji skóry, oraz poprzez zastosowanie pierwszego
w historii antyoksydacyjnego filtru przeciwsłonecznego. ponadto jako pierwsza firma, połączyła kwas glikolowy, salicylowy i azelainowy w jeden produkt wielofunkcyjny.

Zabiegi Jan MARINI SKIN RESEARCH®

Proteolytic Enzyme Facial
Zabieg enzymatyczno – nawilżający.

Zabieg pielęgnacyjny mający na celu powierzchowne usunięcie zrogowaciałych komórek naskórka oraz dogłębne nawilżenie skóry. Opiera swoje działanie na enzymach proteolitycznych, dzięki czemu odświeża skórę. Za sprawą zawartości substancji roślinnych koi skórę i zapewnia jej optymalne nawilżenie. Doskonale sprawdzi się dla suchych, bardziej wrażliwych, reaktywnych skór.

C-ESTA Facial
Zabieg ujędrniająco – rozświetlający.

Zabieg pielęgnacyjny oparty na dobroczynnym wpływie witaminy C w synergii z DMAE.Dzięki zawartości enzymów proteolitycznych delikatnie złuszcza zrogowaciałe komórki naskórka. Zawarta w składzie witamina C ujednolica koloryt skóry, rozświetla i daje efekt świeżego, wypoczętego wyglądu. Zawartość DMAE działa silnie ujędrniająco i przeciwstarzeniowo. Zabieg doskonale sprawdzi się dla wszystkich typów skór wymagających silnej antyoksydacji.

Marini Luminate Facial
Zabieg ujednolicający koloryt.

Zabieg rekomendowany dla szarych, ziemistych skór z problemem fotostarzenia. Delikatnie złuszcza wierzchnie komórki naskórka, a także w widoczny sposób ujednolica koloryt skóry, wyrównuje jej teksturę i zapewnia bardziej promienny wygląd. Doskonale sprawdzi się dla każdego typu skóry, w tym także naczyniowych i wrażliwych.

Retinol Plus Facial
Zabieg przeciwstarzeniowy z retinolem.

Zabieg korygujący wygląd skóry. Opiera swoje działanie na enzymach proteolitycznych i wysokim stężeniu retinolu. Zapewnia natychmiastową odnowę skóry, niweluje objawy
fotostarzenia, zapewniając bardziej jednolity, wygładzony wygląd. Ponadto poprawia wygląd skór trądzikowych z rozszerzonymi porami.

Glycolic & Enzyme Resurfacing 40-70%
Peeling glikolowy dla skór reaktywnych.

Formuła peelingu glikolowego opracowana została z myślą o skórach o większym stopniu wrażliwości. Zabieg wyrównuje koloryt skóry, wygładza jej teksturę oraz działa przeciwstarzeniowo. Dodatek substancji o działaniu nawilżającym i przeciwzapalnym zapewnia skórze maksimum komfortu podczas procedury zabiegowej.

Glycolic Resurfacing 40-70%
Peeling glikolowy kondycjonujący skórę.

Peeling opiera swoje działanie na wszechstronnych właściwościach kwasu glikolowego. Wyrównuje koloryt skóry oraz sprawia, że staje się ona bardziej jędrna i napięta. Ponadto niweluje widoczność zmarszczek, dobrych linii i przebarwień. Stanowi doskonały wstęp do silniejszych kuracji złuszczających marki Jan Marini.

Glycolic & Luminate Resurfacing 40-70%
Peeling glikolowy – depigmentacyjny.

Peeling glikolowy rekomendowany jest dla szarych, ziemistych skór z problemem fotostarzenia. Dodatek substancji o działaniu depigmentacyjnym w widoczny sposób ujednolica koloryt skóry, wyrównuje jej teksturę i zapewnia bardziej promienny, wypoczęty wygląd. Doskonale sprawdzi się także dla skóry z niedoskonałościami i zmianami pozapalnymi. Może być stosowany w zabiegach dla wszystkich typów skóry.

Glycolic & Retinol Plus Resurfacing 40-70%
Peeling glikolowy – przeciwstarzeniowy.

Peeling przeciwstarzeniowy, łączący w sobie działanie kwasu glikolowego oraz retinolu. Widocznie koryguje wygląd skóry, niweluje objawy fotostarzenia oraz wspomaga terapię skór trądzikowych z rozszerzonymi porami.

 

Copyright ⓒ 2018 Dermo | Polityka cookies | Logowanie

Designed by: