HIFU ULTRAFORMER III

Technologia HIFU znana medycynie od ponad 20 lat i stosowana jest do bezinwazyjnego liftingu skóry. Pozwala skutecznie ujędrnić i zagęścić skórę problematycznych okolicach, a czasem wystarczy nawet jeden zabieg. Jest tylko, a może aż jeden warunek - wysokiej jakości urządzenie.Nasze Centrum zdecydowało się na Ultraformer III.

Jak to możliwe?

O bezoperacyjnym liftingu skóry mówi się wiele i od wielu lat. Mogliśmy się przyzwyczaić do tego pojęcia, ostatni rok to era HiFU. Co wyjątkowego ma zatem w sobie? Przede wszystkim ogromną skuteczność. Doskonale wiemy, że z wiekiem włókna kolagenowe w skórze zanikają i ulegają rozluźnieniu, a skóra staje się wiotka i cienka, aby ją odmłodzić, musimy z jednej strony zreperować “straty”, z drugiej pozwolić skórze szybciej się regenerować. Musimy zatem skrócić rozciągnięte włókna kolagenowe i stymulować fibroblasty do produkcji nowego i zdrowego kolagenu. Tak właśnie działa HIFU i jeśli potrzeba robi to bardzo, bardzo głęboko… dlatego jest skuteczne.

Jaki jest mechanizm działania?

Urządzenie emituje skoncentrowane ultradźwięki o wysokiej częstotliwości. W skutek wibracji fal dźwiękowych zwiększa się aktywność komórek skóry pobudzając je do regeneracji i wytworzenia nowego kolagenu. Ponadto, podczas zabiegu tkanki kurczą się, co daje widoczny efekt liftingu. I tu istotny jest wybór odpowiedniego, najlepszego sprzętu. HIFU to technologia, która może działać dla Ciebie silniej lub słabiej, w zależności od rodzaju urządzenia, które je wykorzystuje.

Powierzchniowa warstwa mięśniowo-powięziowa twarzy (superficial muscular aponeurotic system) jest tą samą warstwą skóry, którą chirurg naciąga w czasie lifting twarzy. Zabieg Ultraformer powoduje, iż energia termiczna ultradźwięków w sposób bezpieczny podgrzewa tę tkankę i powoduje natychmiastowe kurczenie włókien kolagenowych skóry. Z upływem czasu efekt liftingu staje się coraz lepiej widoczny. Wynika to z tego, że energia fal ultradźwiękowych stymuluje produkcję kolagenu, który wzmacnia strukturę skóry.

Urządzenie Ultraformer III jest najnowszą i najbardziej zaawansowaną odsłoną technologii HIFU, pozwala pracować na nowych głębokościach 1,5, 2, 3, 4,5mm na twarzy oraz 6 i 9mm na ciele przez co zabiegi, które oferujemy w naszym gabinecie są personalizowane pod konkretne oczekiwania pacjentów. Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii w połączeniu z doświadczeniem producenta Classys w produkcji światowej klasy urządzeń, udało się osiągnąć sukces w postaci urządzenia, które jest w 100% bezpieczne oraz pozwala na uzyskanie doskonałych efektów zabiegowych.

Co możemy leczyć?

Właściwie każdą partię twarzy i ciała, ale warto zauważyć, że zaawansowane HIFU otwiera możliwości leczenia okolic, które do tej pory trudno było skutecznie rewitalizować, jak wewnętrzne strony ud, czy ramion, pachy, okolicę nadkolanową i to z taką skutecznością. Lifting twarzy również nabiera zupełnie nowej perspektywy, przy braku jakiejkolwiek rekonwalescencji, czy inwazyjności, biorąc pod uwagę przeważnie jednorazowy zabieg.

Kiedy zobaczę efekty?

Jest to proces dwustopniowy. Ze względu na silne działanie ciepła i obkurczenie kolagenu efekt widzimy natychmiast. Jest bardzo widoczny i pokazuje, jaki będzie docelowy rezultat. Bezpośrednio po zabiegu skóra staje się napięta, wygładzona i uniesiona. W kolejnych tygodniach zupełnie naturalnym i oczekiwanym procesem jest chwilowe osłabienie efektu. Proces odnowy włókien kolagenowych stopniowo postępuje przez 3 – 6 miesięcy po zabiegu i po tym czasie obserwujemy maksymalny efekt. Rezultat finałowy związany jest z realną przebudową struktury kolagenowej i utrzymuje się około 2 lat. Jednak, nawet po upływie tego czasu skóra nie wraca do pierwotnego stanu, gdyż w wyniku zabiegu dokonujemy rewitalizacji, czyli odnowy skóry. Zatem pozostanie ona młodsza niż byłaby bez zabiegu.

Bardzo często w terapii wystarczy tylko jeden zabieg dla uzyskania pełnego efektu, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby komponować serie zabiegowe, jeśli jest takie oczekiwanie pacjenta. Warto rozważyć uzupełnienie terapii o silną stymulację radiofrekwencją mikroigłową płytszych obszarów skóry, aby ją kondycjonować we wszystkich warstwach i cieszyć się odmłodzeniem skóry nawet o 15 lat. To wielka wartość, a oczekiwanie na ostateczny efekt około 3 miesięcy to najlepszy dowód na naturalność i bezpieczeństwo terapii!

Jak wygląda zabieg?

Zabieg polega na wielokrotnym przykładaniu do powierzchni skóry specjalnej głowicy. W zależności od obszaru trwa od 20 minut do 1,5 godziny. Zabieg jest nieinwazyjny, czyli skóra pozostaje nietknięta, można nakładać makijaż :).

Co będę czuć?

W czasie zabiegu odczuwany jest dotyk głowicy oraz delikatne pieczenie związane z działaniem ciepła w skórze. Zabieg nie wymaga znieczulenia, ale można przed zabiegiem zastosować kremy i maści z substancją znieczulającą dla maksymalizowania komfortu.  Zaraz po zabiegu można zaobserwować zaczerwienienie i/lub opuchnięcie. Może być również odczuwane lekkie szczypanie, które znika w ciągu kilku godzin. Jest to sygnał, iż rozpoczął się proces wytwarzania kolagenu. Skuteczność technologii HIFU w zakresie naturalnej, stopniowej i bezpiecznej odnowy skóry została potwierdzona klinicznie.

Kiedy najlepiej zastosować zabieg?

 • Łagodny do średniego spadek napięcia skóry zwłaszcza, gdy widać pierwsze ślady wiotczenia.
 • W przypadku osób w wieku w dojrzałym wieku z luźną i cienką skórą na twarzy i ciele będącą konsekwencja fotostarzenia.
 • Wszystkie osoby, które są zainteresowane rozwiązaniami niechirurgicznymi.
 • Obniżona linia brwi, luźna skóra na szyi, obwisłe policzki oraz drobne i głębsze zmarszczki na twarzy.
 • Cienka i pomarszczona skóra na wewnętrznej stronie ramion, dekolcie, brzuchu, wewnętrznej stronie ud i kolan itp.

Kiedy można wykonać zabieg urządzeniem ULTRAFORMER III jeśli pacjent chce również stosować wypełniacze?

Zastosowanie urządzenia Ultraformer może spowodować rozpad niektórych wypełniaczy. Zaleca się, aby zabieg przy użyciu urządzenia Ultraformer był wykonany (ok. 4 tygodnie) przed zabiegiem wstrzyknięcia wypełniacza.

Zabieg urządzeniem Ultraformer, toksyna botulinowa, wypełniacze, zabieg laserowy. W jakiej kolejności powinny być wykonywane?

Zabieg Ultraformer należy wykonać przed zabiegiem laserowym i przed zastosowaniem wypełniaczy z tego względu, iż zabieg Ultraformer działa w głębszych warstwach skóry, a nie na jej powierzchni. Botoks i/lub wypełniacze można stosować do 4 tygodni po zabiegu urządzeniem Ultraformer. Po kilku miesiącach można wykonać zabieg laserowy.

Bezpieczeństwo zabiegu Ultraformer
Urządzenie Ultraformer posiada Certyfikat FDA i CE. Dzięki zastosowaniu technologii zogniskowanej wiązki fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu (HIFU) pozwala również na osiągnięcie bardzo dobrych rezultatów w zakresie liftingu w obrębie szczęki, fałdu nosowo-wargowego, redukcji zmarszczek w okolicach oczu, oraz zwiększania napięcia oraz odmładzania skóry.

Przeciwwskazania
Zabiegów przy użyciu urządzenia ULTRAFORMER III nie można wykonać u osób z:

 • otwartymi ranami lub zmianami na twarzy
 • ostrymi zmianami trądzikowymi na twarzy i szyi
 • metalowymi stentami/implantami na twarzy lub szyi
 • wchłanianymi implantami mechanicznymi
 • zaimplantowanymi urządzeniami elektrycznymi
 • aktywnymi schorzeniami układowymi lub lokalnymi chorobami skóry, które mogą wpływać na gojenie ran

   

 

 

Copyright ⓒ 2018 Dermo | Polityka cookies | Logowanie

Designed by: