Mezoterapia igłowa

śród zabiegów medycyny estetycznych, które w ostatnich latach zyskały w naszym kraju na popularności znajduje się niewątpliwie mezoterapia igłowa. Procedura ta pozwala na aplikację bezpośrednio do tkanki podskórnej i skóry właściwej substancji stymulujących – o charakterze leczniczym, odżywczym lub regenerującym.

Istotny jest zarówno nieinwazyjny i praktycznie bezbolesny (a przy tym skuteczny) sposób przeprowadzania zabiegu, jak i rodzaj preparatu. To od niego zależą ostateczne rezultaty – stąd też substancję dobiera się indywidualnie, podczas konsultacji pacjenta. Do najczęściej wybieranych składników stosowanych w mezoterapii igłowej należą: kwas hialuronowy pozwalający na dogłębne nawilżenie skóry, jak i posiadający właściwości wypełniające zmarszczki, witaminy o silnych właściwościach antyoksydacyjnych (A, C, E – zwane witaminami młodości), jak również substancje będące budulcem skóry właściwej – np. atelokolagen.

Unikalność preparatów przeznaczonych do mezoterapii w znacznej mierze opiera się na kwasie hialuronowym. Istotne jest nie tylko stężenie tego składnika, ale także jego jakość. W naszej klinice oferujemy Państwu jedynie najwyższej jakości preparaty z kwasem hialuronowym zapewniające optymalne wiązanie cząsteczek wody w skórze oraz stymulację tkanek do produkcji kolagenu. Ponieważ w procesie starzenia się jedną z dominujących ról odgrywają wolne rodniki nieodzownym składnikiem mezokoktajlii są też antyoksydanty.

Przebieg i rezultaty zabiegu

Zabiegi mezoterapii wykonywane są najczęściej w obrębie twarzy, jak i szyi oraz dekoltu. Warto pamiętać, że często to właśnie kondycja skóry na szyi zdradza nasz nieco mniej młodzieńczy wiek. Tymczasem rezultaty mezoterapii igłowej można zauważyć niemal od razu po pierwszym zabiegu. Oczywiście bardziej spektakularne zmiany w wyglądzie następują po dłuższym okresie oczekiwania, niemniej – seria relatywnie bezbolesnych zabiegów pozwala cieszyć się młodszym wyglądem nawet cały rok...Rzecz jasna konieczne jest zachowanie między zabiegami odpowiednio długich odstępów czasowych.

Same iniekcje nie wymagają długotrwałych przygotowań (poza zadbaniem o prawidłowy poziom krzepliwości krwi) i odbywają się w trybie ambulatoryjnym. Przy pomocy cienkich igieł pod skórę wprowadzany jest skomponowany wedle indywidualnych potrzeb pacjenta koktajl odżywczy (miejsce zastrzyku można znieczulić specjalistyczną maścią). Mezoterapia igłowa może służyć nie tylko redukcji zmarszczek czy zwiotczeń, ale też niwelowaniu cellulitu, rozstępów, może być również stosowana wspomagająco w terapii wypadania włosów.

Przeciwwskazania i (krótkotrwałe) skutki uboczne

Mimo małoinwazyjnej formy, mezoterapii nie powinny poddawać się osoby, u których stwierdzono problemy natury dermatologicznej (jak opryszczka, stany zapalne, skłonność do powstawania blizn i zwłóknień), alergie, a także nowotwory, bądź słaba krzepliwość krwi. Również panie w ciąży i okresie laktacji powinny wstrzymać się z decyzją o zabiegu.

U wszystkich tych, u których procedura zostanie wykonana możliwe jest pojawienie się pewnych efektów ubocznych – ustępujących stosunkowo szybko. Aby całkowicie zminimalizować ewentualne ryzyko warto unikać wystawiania ciała na działanie promieni UV, spożywania alkoholu, masażu miejsc w okolicach nakłuć.

Copyright ⓒ 2018 Dermo | Polityka cookies | Logowanie

Designed by: