Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy jest związkiem naturalnie występującym w ludzkim ciele, który bardzo efektywnie wiąże wodę. Jako jeden z ważniejszych składników budulcowych skóry stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, tym samym wspomagając utrzymywanie jej napięcia i elastyczności.

Z wiekiem zawartość kwasu hialuronowego w skórze spada, co skutkuje odwodnieniem i widocznymi oznakami starzenia się tkanek. Medycyna pozwala uzupełnić ten składnik. Aplikacja na odpowiednią głębokość  ma właściwości wypełniające zmarszczki m.in. poprzez przywrócenie odpowiedniego poziomu nawilżenia, przywrócenie podparcia warstwom skóry i redukcję niedoborów objętościowych tkanki podskórnej.

Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego to produkty naturalne, w ponad 99% identyczne z naturalnym kwasem hialuronowym występującym w organizmie ludzkim. Ich cząsteczki zachowują się jak elementy budulcowe tkanek i skóry. Dzięki temu zapewniają jej  ujędrnienie, podniesienie i wygładzenie. Na polskim rynku jest obecnie wiele wypełniaczy, które nie spełniają wymagań w zakresie składu i jakości. W naszym Centrum Zdrowej Skóry stosujemy wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego spełniające wszystkie normy bezpieczeństwa i jakości z gamy Juvederm firmy Allergan: Juvederm Ultra, Juvederm Volift, Juvederm Volbella  oraz Juvederm Voluma.

Wypełniacze z kwasem hialuronowym stosuje się w takich przypadkach, jak:

  • redukcja zmarszczek na czole, w okolicy oczu, ust, fałdów nosowo-wargowych
  • powiększenie ust i podkreślenie ich konturu
  • wolumetria czyli modelowanie owalu twarzy (okolicy policzków, skroni, brody, linii żuchwy)

Jakie są zalecenia przed zabiegiem?
Przed wszystkimi zabiegami z naruszeniem ciągłości skóry nie zalecamy przyjmowania leków p/zapalnych (NLPZ, aspiryna) na kilka dni przed planowanym zabiegiem, bo powodują one osłabienie krzepliwości krwi i zwiększają ryzyko pojawienia się siniaków. Skóra poddawana zabiegowi musi być zdrowa, bez stanów zapalnych i ognisk infekcji np. opryszczki. Ciąża i karmienie piersią również są przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu.

Jak wygląda zabieg w naszym gabinecie i jak długo utrzymują się efekty?
Każdy zabieg wypełniania kwasem hialuronowym poprzedzony jest konsultacją i wykonuje go zawsze lekarz. Standardowo zabieg trwa od 15-30 minut. Może go poprzedzać (w zależności od preferencji) aplikacja specjalnego żelu znieczulającego miejscowo na skórę (należy wówczas odczekać 15-25 minut), następnie wykonywana jest dokładna dezynfekcja skóry. Zazwyczaj aplikacja kwasu hialuronowego jest bezbolesna, aczkolwiek u niektórych może powodować dyskomfort. Efekt w większości przypadków jest widoczny bezpośrednio po procedurze implantacji wypełniacza. W zależności od wieku pacjenta, rodzaju defektu oraz użytego preparatu kwasu hialuronowego efekt korekty objętościowej utrzymuje się od 6 do 18 miesięcy. Wpływ na trwałość rezultatów ma również leczenie uzupełniające i pielęgnacja po zabiegu.

Jakie są zalecenia po zabiegu?
Po zabiegu mogą (choć nie jest to regułą) wystąpić zaczerwienienie i obrzęk, które mogą się utrzymywać od kilku godzin do 2-3 dni. Miejscowa tkliwość ustępuje po 24 godzinach. Ślady po wkłuciach są najczęściej niewidoczne. W razie wystąpienia zasinień utrzymujących się do kilku dni zawsze można zastosować kryjący makijaż.

Juvederm Volbella Juvederm Volift Juvederm Voluma

Copyright ⓒ 2018 Dermo | Polityka cookies | Logowanie

Designed by: