Dlaczego mamy takie sukcesy w leczeniu trądziku?

 Autor: mgr Elżbieta Anusiewicz kosmetolog

Czasem trzeba naprawdę zaangażować wiele działań, żeby wyleczyć trądzik, ale nam się "chce"! Bo wiemy, jak zmiany trądzikowe mogą utrudniać życie, że czasem są objawem, dzięki któremu możemy odkryć inny problem, że powodują nieraz okropny dyskomfort psychiczny. Każdy kto walczy z trądzikiem, czasem przez lata, zasługuje na to, by w końcu przestać chodzić od lekarza do lekarza, tylko trafić w odpowiednie ręce i w końcu skutecznie i wielostronnie uporać się z tym! Pamiętaj! Diagnostyka to pierwszy krok! Dopiero potem odpowiedni dobór terapii.

 

Kluczowa i podstawowa jest diagnoza!

Zabiegi kosmetologiczne, jeśli kiedykolwiek się na takie zdecydujesz najlepiej, jeśl są zlecane przez lekarza. Dlaczego? A to dlatego, że lekarz ma narzędzia i wiedzę, by na podstawie wywiadu i obserwacji postawić odpowiednią diagnozę, czasem poprzedzoną zleconymi badaniami krwi! Trądzik może mieć różne przyczyny - prawidłowa diagnostyka pozwoli dobrać skuteczne leczenie, a także wykluczyć lub potwierdzić istnienie chorób współtowarzyszących. Jeśli tylko postawisz na wyleczenie objawów, możesz zamaskować istnienie innego schorzenia. A tego nie chcemy! Wywiad, obserwacje, badanie, żeby wziąć wszystko pod uwagę to jedno. Czasem, żeby skutecznie i na długo Ci pomóc współpracujemy z ginekologiem i lekarzami innych specjalizacji. A czasem okazuje się, że trądzik to wynik... nieodpowiedniej pielęgnacji, ale do tego także trzeba dojść i mieć pewność!

Kiedy już wiemy, skąd i dlaczego...

komponujemy terapię. W zależności od nasilenia i źródła zmian możemy polegać na leczeniu miejscowym - lekami lub/oraz zabiegami kosmetologii medycznej lub leczeniu ogólnym w postaci tabletek doustnych - antybiotyków lub izotretynoiny, jeśli jest to trądzik oporny lub bardzo zaawansowany. Dlaczego łączymy leczenie z kosmetologią medyczną? Lekami walczymy ze źródłem problemu, a zabiegi pozwalają na przyspieszenie wyciszenia stanów zapalnych i spotęgowanie procesu leczniczego. Każda zmiana trądzikowa jest jak chwast, który chce się rozsiać. Im szybciej się ich pozbędziemy, tym mniej będzie kolejnych. A jeśli Twój trądzik to efekt niewłaściwej pielęgnacji to koncentrujemy działanie na zabiegach wyciszających skórę, poprawiających jej pracę, a także otrzymujesz zestaw wskazówek i zaleceń, by zachować dobry wygląd skóry.

Dobre ustalenie terapii pozwala czasem bardzo szybko zauważyć pozytywne zmiany.

Potrzebna jest jednak pewna doza cierpliwości, zwłaszcza na czas diagnostyki oraz okresu zmiany nawyków oraz systematyczność, która polega na 100% stosowaniu wszystkich zaleceń!!! Warto nam zaufać i nie ulegać innym kosmetykom, nie działać na własną rękę, nawet jeśli rada do zmian będzie pochodziła z pozornie zaufanego źródła. Nie tak dawno nasza pacjentka z widocznym trądzikiem zaskórnikowo-grudkowym, z zaleconymi odpowiednimi lekami i filtrami - w momencie zakupu została zachęcona przez farmaceutkę do kupna filtru dla skóry atopowej! Dlaczego to niedobrze? Bo skórę atopową należy natłuszczać.. a czy wolno tak robić ze skórą przetłuszczającą się z trądzikiem??? NIGDY! Nie dość, że stosowanie tego filtru doprowadziło do nasilenia zmian, to przecież został podjęty wysiłek, by skórę wyprowadzić na prostą... wysiłek czasu, emocjonalny i... finansowy. I wszystko zaczęliśmy od nowa, a może nawet o kilka kroków wstecz. Ufaj nam, a będzie dobrze!

Nasi pacjenci to nie osoby, które przychodzą, biorą receptę, robią zabieg i wychodzą. My wierzymy w sukces każdej osoby, trzymamy kciuki, modyfikujemy, jeśli trzeba, terapię, wspieramy. Czasem, żeby dowiedzieć się, że ktoś coś naszym pacjentom doradził, dopytuję, żeby wyłapać to, co umknęło uwadze pacjenta. Jesteśmy wiedzą, doświadczeniem i sercem z tymi, którzy przychodzą do nas po pomoc.

 

I dlatego jesteśmy skuteczni, a pacjenci, którzy przychodzą, czasem po wielu latach prób wyleczenia trądziku, odnajdują u nas to miejsce, które w końcu ma dość determinacji, by skutecznie uporać się z trądzikiem.

Copyright ⓒ 2018 Dermo | Polityka cookies | Logowanie

Designed by: