Co wpływa na atrakcyjność mężczyzny?

Autor: dr n.med. Karolina Hadasik spec.dermatolog

Co wpływa na to, że kobieta postrzega Twoją twarz jako atrakcyjną? To, co podpowiada kobiecie instynkt od zarania jest niezmienne!

Mocna szczęka, szeroka broda i widocznie zarysowany łuk brwiowy to klasyczne cechy dużego poziomu testosteronu w męskim organiźmie.

Te cechy twarzy to pozostałości po ewolucyjnych przodkach, a obecność “testosteronu” w twarzy i ciele była dla kobiety niejako obietnicą siły i temperamentu gwarantującego przetrwanie i płodności! Obecnie nadal jest doskonałą reklamą męskości i dobrego zdrowia. To ma sens! Badania wykazały, że kobiety są bardziej atrakcyjne w oczach mężczyzn podczas owulacji, wtedy gdy są najbardziej płodne. A kobieta poszukuje podświadomie w twarzy mężczyzny...
właśnie oznak wysokiego poziomu testosteronu, choć nie musisz już polować na mamuty i przetrwać katorżniczej zimy! (Choć być może było to prostsze niż aktualnie modne domyślanie się “o co nam chodzi” ;))

Co jeszcze świadczy o tym, że twarz jest atrakcyjna?

Symetria. Gdyby narysować pionową linię przez środek twarzy, to obie strony będą wydawać się identyczne, choć w rzeczywistości żadna twarz taka nie jest. Symetria twarzy uważana jest jednak nie tylko za uosobienie piękna, ale przede wszystkim świadczy też o dobrych genach, co w podświadomym, instynktownym wyborze jest również szalenie ważne!

Nawet jeśli mentalnie ewoluowaliśmy od czasów plemiennych jaskiniowców, to nasz mózg niekoniecznie. Kobiety nadal skanują męskie twarze w poszukiwaniu cech mówiących o ich poziomie testosteronu, a nawet o pracy systemu immunologicznego.

W 2011 roku zostały opublikowane w czasopiśmie Nature Communications badania, w których poproszono kobiety, aby przyjrzały się mężczyznom na zdjęciu i sklasyfikowały ich według atrakcyjności. Mężczyźni, którzy zostali ocenieni jako najbardziej atrakcyjni, okazali się mieć zarówno wysoki poziom testosteronu, jak i odporny system immunologiczny. Uczestniczące w badaniu kobiety podświadomie wychwyciły te ewolucyjne cechy. Inne badania wykazały, że kobiety bardziej zwracają uwagę na mężczyzn, którzy mają wystające kości policzkowe i podbródek, czyli rysy silne, postrzegane jako oznaki męskiej dojrzałości fizycznej i wytrzymałości. Inne cechy? Jasne oczy i nieskazitelna cera. To wskaźniki, które także świadczą o dobrym zdrowiu.

Wydawać by się mogło, że mężczyzna z bliznami i cierpką skórą to ideał kobiet… ale wbrew temu mitowi, im lepsza kondycja i jakość skóry, tym ewolucyjnie więcej zdrowia.

Ważne jest to, że każda technologia estetyczna w obecnych czasach nie jest nastawiona na imitację efektu, ale na przebudowę struktur skóry tak, aby efekt był zgodny z naturą! Czasem trzeba jej po prostu trochę pomóc, tym bardziej, że sukces zawodowy często okupiony jest ogromnym stresem, który najczęściej odbija się na skórze. A teraz wybieraj… chcesz wyglądać na zestresowanego, czy sukces zawodowy ma się odbijać również na Twojej twarzy.

Być może nie pogadasz o tym, z kolegami z pracy… dlatego jesteśmy dla Ciebie! PISZ!

Pozdrawiamy!

Copyright ⓒ 2018 Dermo | Polityka cookies | Logowanie

Designed by: