7 Kroków Dermea do Zdrowej Skóry

D jak Diagnoza
 
Diagnoza, konsultacja, szczegółowy wywiad. Od tego zaczynamy naszą współpracę. Określamy stan faktyczny skóry (kondycja, poziom nawilżenia, elastyczności, wiek skóry). Stawiamy diagnozę jeśli istnieją stany chorobowe. Na pierwszej wizycie ustalamy plan leczenia, plan anti-aging, plan pielęgnacji domowej. Przede wszystkim słuchamy naszych pacjentów. Dopasowujemy się pod państwa możliwości czasowe oraz finansowe.
 
E jak Eliminacja
 
W USA przeprowadzono badanie, które mówi (my również zaobserwowaliśmy to zjawisko wśród naszych pacjentek), że kobiety używają średnio 15 różnych kosmetyków w ciągu dnia. Każdy średnio zawiera 10-50 składników, czyli każda kobieta nakłada średnio 150-750 składników chemicznych dziennie! O wiele za dużo!
Najczęściej na początek polecamy 2-3 produkty. I to wystarcza. Skóra po eliminacji niepotrzebnych kosmetyków zmienia się już po kilku dniach na lepsze.
 
R jak Regularność
 
Nawet najlepszy krem nie działa, jeśli nie jest stosowany regularnie 2 razy dziennie!
Tutaj obowiązuje regularność, systematyczność w częstotliwości wizyt, pielęgnacji domowej, wykonywaniu zaleceń.
 
M jak Mit
 
Mówimy stanowczo STOP wszelkim mitom na temat Urody.
Możemy śmiało napisać, że większość problemów naszych pacjentów bierze początek przez stosowanie się do internetowych zaleceń pielęgnacyjnych.
Kupowaniu w ciemno wszelkich kosmetyków, które najczęściej są niewłaściwie dobrane.
Naszym celem jest uświadamiać naszych Pacjentów i odpowiadanie na ich pytania np. czy należy unikać parabenów, jakich używać filtrów, czy zastrzyki są lepsze od kremów…
 
E jak Efekty
 
Wszyscy jak decydujemy, że chcemy coś zmienić w swoim życiu zastanawiamy się kiedy będą pierwsze efekty i czy będą trwałe.
Kosmetologia i medycyna estetyczna nierozerwalnie łączą się ze sobą. Zawsze na początku „rozwiązujemy” problem dermatologiczny (brodawki, rumień, naczynia, przebarwienia, trądzik). Po wyleczeniu przechodzimy do zabiegów anti-aging, które generują energię cieplną, na przemian z zabiegami stymulującymi.  Następnie wykańczamy zabiegami, odzyskującymi objętość (wypełniacze). Oczywiście można zrobić tylko wypełniacze ale nie wpłyniemy już tak mocno na procesy regeneracyjne skóry i efekt jest tylko częściowy.
 
A jak Aktywność
 
Jesteśmy zwolennikami zdrowego trybu życia. Zawsze zalecamy swoim pacjentom podjęcie aktywności fizycznej oraz trzymanie diety. Ma to bardzo znaczący wpływ na naszą skórę i jej fizjologię. Często będziemy o tym wspominać na wizytach oraz na naszym fanpagu.

Z jak Zdrowe, Zbalansowane Żywienie

To czym karmimy swoje ciało ma ogromne znaczenie dla wyglądu naszej skóry. Cukry proste, nabiał, zbytnia zawartość glutenu mogą bardzo negatywnie na nią wpłynąć. Zielone, świeże warzywa i owoce to źródło wielu witamin, booster dla skóry. Jedz mądrze, a zobaczysz jak skóra ci się odwdzięczy.

Copyright ⓒ 2018 Dermo | Polityka cookies | Logowanie

Designed by: