Wywiad w Newsweeku!

Lifting bez skalpela, czy to naprawdę możliwe?

Dr n. med. Karolina Hadasik: Pojęcie “lifting bez skalpela” towarzyszy nam od wielu lat i z całą pewnością wiemy,  że jak najbardziej jest możliwy. Stale jednak poszukujemy lepszych rozwiązań, czyli  jeszcze bardziej skutecznych i trwalszych, o maksymalnym profilu bezpieczeństwa i komfortu. Tu pewną nową jakość wprowadziła właśnie technologia HIFU, która wykorzystuje zogniskowaną falę ultradźwiękową. Selektywnie, czyli bardzo bezpiecznie,  podgrzewa tkanki skóry oraz tkankę tłuszczową prowadząc do ich obkurczenia, co daje nam natychmiastowy efekt uniesienia tkanek. Dodatkowo łączy to ze stymulacją fibroblastów, która przyspiesza syntezę kolagenu i w efekcie uzyskujemy spektakularny efekt liftingu. Efekty są bardzo satysfakcjonujące i dla nas, i dla naszych pacjentów i właśnie dlatego wprowadziliśmy do naszego Centrum tę technologię w postaci urządzenia Ultraformer III.

Ta technologia jest lepsza niż operacyjny lifting ?

KH: Kiedy na starcie terapii mierzymy się z umiarkowanymi objawami starzenia się skóry, wówczas jest to doskonała alternatywa, o ile już nie po prostu pierwszy wybór, bo pamiętajmy, że poza uniesieniem - liftingiem - tkanek, uzyskujemy także stymulację kolagenu. Podstawą sukcesu jest zawsze odpowiedni dobór metody leczenia. Po pomoc chirurga sięgamy, by unieść skórę bardzo dojrzałą, gdy wiemy, że najlepszy efekt uzyskamy “skalpelem”. Dla większości Pacjentów metody bezoperacyjne są jednak najlepszą opcją gwarantującą równocześnie najbardziej naturalny efekt. Stąd coraz większe zainteresowanie metodami nieinwazyjnymi, które mają minimalną rekonwalescencję lub w ogóle jej nie mają, np. po zabiegach HIFU  pacjent natychmiast wraca do swej normalnej aktywności, ciesząc się widocznym efektem od razu. To jest wielką zaletą.

Walka ze starzeniem skóry to walka przede wszystkim ze zmarszczkami i utratą jędrności? 

KH: Dołożyłabym jeszcze kilka objawów, ale niewątpliwie przywracanie jędrności jest największym wyzwaniem, z którym jednak nowoczesna medycyna i doświadczony lekarz, radzą sobie bardzo dobrze.  W mojej praktyce często spotykam osoby zmagające się z problemem opadającej powieki górnej, zaburzonego owalu twarzy, podwójnego podbródka, czy wiotką skórą na szyi i innych częściach ciała takich jak: ramiona, dekolt, brzuch, uda, okolice kolan, łydki. Wszystko to wynika z utraty jędrności i działania grawitacji. HIFU, które doskonale skraca i wzmacnia rozciągnięte i osłabione rusztowanie kolagenowe, pozwalając mu na ujędrnienie i  skuteczną walkę z opadaniem, jest wyjątkowym sposobem na przywrócenie skórze właściwych funkcji i dlatego jest tak ceniony przez lekarzy i pacjentów.

Zatem jak wygląda zabieg ULTRAFORMER III?

KH: Zabieg  polega na precyzyjnym przykładaniu do powierzchni skóry specjalnych głowic działających na różnej głębokości, tak, aby uzyskać pożądany efekt i w zależności od obszaru trwa od 20 minut do 1,5 godziny. Podczas zabiegu miejscowo odczuwa się ciepło, czasem pacjentki zgłaszają uczucie delikatnego pieczenia, ale można przed zabiegiem zastosować kremy i maści z substancją znieczulającą.

Co możemy powiedzieć o efektach?

KH: Naturalny efekt liftingu widoczny jest już bezpośrednio po zabiegu. Skóra staje się napięta, takim najmilszym słowem dla pacjentów jest - odmłodzona! Proces odnowy włókien kolagenowych stopniowo postępuje przez 3 – 6 miesięcy po zabiegu i wtedy też obserwujemy maksymalny efekt. Przeważnie już jeden zabieg jest wystarczający dla uzyskania pożądanego rezultatu w danej okolicy ciała i utrzymuje się do 2 lat, choć tu cenne jest to, że nawet po upływie tego czasu, skóra nie wraca do pierwotnego stanu, gdyż w wyniku zabiegu dokonujemy rewitalizacji, czyli odnowy skóry. Zatem na zawsze pozostanie ona młodsza niż byłaby bez podjętej terapii.

Komu by go Pani poleciła?

KH: Każdemu kto chce poprawić owal twarzy, unieść opadające powieki, odmłodzić szyję, ujędrnić dekolt, ramiona, brzuch, uda, pośladki i okolice kolan, czyli tak naprawdę każdemu, kto dostrzega niekorzystne zmiany w wyglądzie swojej skóry i chciałby utrzymać jej piękno na długie lata.

 

Copyright ⓒ 2018 Dermo | Polityka cookies | Logowanie

Designed by: