Retinol - działa cudownie, ale pod pewnymi warunkami!

Autor: mgr Elżbieta Anusiewicz kosmetolog

Bardzo dużo mówi się o retinolu i o jego wspaniałych właściwościach. Ale czy wiesz jak, kiedy i jakie jego pochodne wprowadzić, żeby cała kuracja przyniosła najlepszy rezultat? Czy wiesz, ile potrzebujesz czasu, by zobaczyć efekt?

Czasem się chwilowo oszukujemy drobnymi pseudosukcesami, żeby poprawić sobie nastrój. Np… wypadają włosy - kupujesz witaminy, masz poczucie, że działasz… i tak jedno opakowanie 30 tabletek starcza na dwa lata. Bywa? Bywa! Albo kupujesz mega dobry preparat nawilżający do ciała. Smarujesz przez pierwszy tydzień regularnie, widzisz poprawę, z braku czasu przestajesz myśleć o tym, że skóra sucha… i zaczynasz go stosować coraz rzadziej… Jeśli kuracji retinolem nie zastosujesz sumiennie i regularnie, a nade wszystko zgodnie z zaleceniami, to skończy się fiaskiem albo podrażnisz skórę. W jednym i drugim przypadku pocieszysz się, że masz świetną kurację cudownym preparatem… ale efektów… nie zobaczysz! A mogą być one niesamowite i wyjątkowe. Zawalcz o nie regularnością i stosując się to poniższych zasad i informacji, a będzie SUKCES!

➡️ pierwsze efekty kliniczne obserwowane są między 9-12 miesiącem regularnego stosowania, a przy kuracji 2 letniej pod opieką kosmetologa ( lub dermatologa, jeśli stosujesz tretynoinę)  możemy fizjologiczne odmłodzić skórę o 10 lat

➡️ budowanie tolerancji na retinol trwa około 12 tygodni przy regularnym stosowaniu!

➡️ tylko kwas retinowy działa na naszą komórkę (działa na nasze DNA komórkowe), wszystkie inne formy są nie aktywne i będą musiały przekształcić się w kwas retinowy.

➡️ tylko 2 pochodne witaminy A, retinol i retinal ( retinaldehyd) są w stanie przekształcić się w skórze do kwasu retinowego, który wpływa na proliferację i różnicowanie komórek ( odmłodzenie)

➡️ Musimy przez okres całej kuracji stosować cynk miejscowo (np. nasze filtry UV). Dlaczego?

Po przekształceniu retinolu w kwas retinowy jesteśmy w połowie drogi, dlatego, że istnieje jeszcze białko wiążące crabp i to białko crabp oraz enzymy przekształcające retinol do kwasu retinowego są zależne właśnie od cynku!

➡️ Retinol potrzebuje innych substancji żeby działał efektywnie (cynk), a pielęgnacja około retinolowa musi mieć dobrze uszczelnioną barierę ochronną skóry, aby proces retynizacji przebiegł komfortowo.

To najważniejsze punkty. Przy każdym zabiegu i konsultacji zastosowanie pochodnych witaminy A jest omawiane szczegółowo, a kuracje dostosowane są  indywidualnie do Pacjenta ☺️

 

Copyright ⓒ 2018 Dermo | Polityka cookies | Logowanie

Designed by: