Piling na "własną rękę"? Co może pójść nie tak...

W dobie XXI w łatwo zdobyć wiedzę i łatwo zdobyć większość produktów, których używamy w gabinetach. Instrukcja jest prosta: oczyść skórę, nałóż kwas, zneutralizuj. Po co Ci zatem kosmetolog, który taki piling wykona?

Otóż stan skóry po takim zabiegu zależy przede wszystkim od dobrej kwalifikacji do niego. Ocena stanu skóry przez pryzmat doświadczenia to 99% sukcesu i BEZPIECZEŃSTWA! Kwas jest substancją żrącą... nieodpowiedni dobór substancji i małe "poślizgnięcie" przy wykonaniu zabiegu może zaognić problem lub po prostu zrobić Ci krzywdę!

Jednocześnie badania ostatnich lat pokazały, że połączenie kilku substancji o niskim stężeniu przynosi bardziej spektakularne efekty, a do tego naprawdę potrzeba porządnej wiedzy i doświadczenia, dlatego dobór i wykonanie zabiegu pilingującego powierz specjaliście!

Czy można wskazać najlepszy kwas, najlepszy piling?

Nie, ponieważ dla każdej skóry inny produkt będzie odpowiedni. Zależy to od głównego problemu, ale nie bez znaczenia pozostają grubość naskórka, aktywność gruczołów łojowych czy fototyp skóry. Dlatego zanim BEZPIECZNIE i SKUTECZNIE rozprawimy się z problemem Twojej skóry, bierzemy pod uwagę wiele czynników i dobieramy zabieg spośród pilingów, które dzielą się w następujący sposób:

Pilingi mechaniczne

Za pomocą ścierania ściągną warstwę rogową naskórka (mikrodermabrazja, oczyszczanie wodorowe, scruby.) Wygładzą natychmiast skórę oraz powierzchownie oczyszczą, tym samym składniki aktywne będą lepiej wchłaniane i skuteczniejsze.

Pilingi chemiczne

Peelingi powierzchowne

W kontrolowany sposób "rozpuszczą" warstwę rogową naskórka a także zadziałają na dany problem skóry (trądzik, przebarwienia, utrata jędrności) i przygotują skórę pod pielęgnację.

Peelingi średniogłębokie

Działają silniej i głębiej od pilingów powierzchownych, działając jednak w tym samym celu - dla bardziej zaawansowanych problemów.

Peelingi głębokie wykonywane przez lekarza:

Bardzo silnie złuszczające i przebudowuję skórę i naskórek pilingi, które dają najbardziej spektakularny efekt, ale wymagają cierpliwego przygotowania i gojenia pod kontrolą lekarza. Dedykowane są bliznom, głębokim przebarwieniom i silnemu fotostarzeniu.

Sprzętowy resurfacing skóry

Zabiegom rewitalizującym skórę jak mikronakłuwanie, laseroterapia frakcyjna, radiofrekwencja czy dermapen również towarzyszy efekt podobny do peelingu, choć o korzyści są o wiele bogatsze. Z jednej strony taka stymulacja skóry pozwala na mikrozłuszczenie naskórka, ale dodatkowo wytwarzają się kanaliki przenikania dla substancji aktywnych, a samo nakłucie mocno przebudowuje skórę ujędrniając ją. Dochodzi również do głębokiej stymulacji kolagenu, a nasilenie tych dodatkowych korzyści jest uzależnione od wyboru danej technologii.

Czyli taka metoda 3w1 - bardzo skuteczna w kosmetologii i medycynie estetycznej.

 

Copyright ⓒ 2018 Dermo | Polityka cookies | Logowanie

Designed by: