MASKNE- jak maseczka wpływa na skórę.

Ostatnie dni to wiele emocji i obaw. Na każdym polu. Ja odbieram telefony i konsultuję Was czasem niemal w trybie awaryjnym – bo znów pojawia się trądzik na wyprowadzonej i wyleczonej skórze. Mówicie o tym, że trądzik nie jest teraz najważniejszy, ale z drugiej strony – są to bolące zmiany, ryzyko blizn i też dodatkowe źródło stresu: „czy znów wszystko wróci i będą walczyła o skórę jak dawniej?”. Dzisiaj tłumaczę o co w tym chodzi, dlaczego maseczki zaostrzają objawy trądzika i AZS i co możecie zrobić już teraz, żeby ograniczyć pojawianie się zmian.

 

1.Doświadczasz zaostrzenia problemów skórnych?

Noszenie maseczek i niewłaściwa higiena mogą doprowadzić do zaostrzenia chorób skóry, takich jak trądzik, trądzik różowaty, czy AZS, a także powodować podrażnienia.

2.Specjaliści na całym świecie pomagają teraz w łagodzeniu tych objawów.

Powstał specjalny termin na określenie zmian po noszeniu maseczki „maskne”, będący połączeniem słów „Mask”(maska), i „acne”(trądzik).

3.Dlaczego tak się dzieje?

skóra jest narażona na mechaniczne tarcie, oraz na większą wilgotność i temperaturę. Mechaniczne tarcie sprzyja powstaniu podrażnień i przesuszenia, co może powodować wzmożone wydzielanie sebum. Większa wilgotność i temperatura rozszerza pory i sprzyja rozwojowi bakterii. Widoczne skutki to skórne problemy wokół ust, linii żuchwy, zaostrzenia często wyprowadzonych zmian.

Jak dbać o skórę pod maseczką?

Nie jest to łatwe lecz niemożliwe. Wprowadzamy zmiany w codziennym rytuale pielęgnacyjnym i przestrzegamy kilku kluczowych zasad!

  1. Wybieramy materiały niedrażniące skórę, dopasowujemy rozmiar, nie dotykamy maski rękoma, często pierzemy lub zmieniamy jednorazowe maseczki. Warto zwrócić uwagę z jakiego materiału są wykonane. Do codziennego użycia najlepsze są maseczki wielorazowe ochronne wykonane z organicznej bawełny. Można ją wielokrotnie prać, a w środku umieścić filtr ochronny.
  2. Rezygnujemy z makijażu – nałożony podkład zatyka pory i utrudnia skórze oddychanie. Kosmetyki nałożone stają się dobrą pożywką dla drobnoustrojów. Jeśli nie potrafisz zrezygnować z podkładu postaw na podkład mineralny.
  3. Dobrze oczyszczaj skórę, nawilżaj aby zabezpieczać warstwę hydrolipidową, używaj filtrów UV najlepiej mineralnych.
  4. Jeżeli masz nadmierny problem z pogorszeniem skóry skorzystaj z pomocy kosmetologa aby ustalić odpowiednią pielęgnacje!
  5. Dbaj o higienę akcesoriów do makijażu.

 

Maski nie służą skórom z problemami i w trakcie leczenia. Pielęgnacja powinna być mocno spersonalizowana aby nie dopuszczać do pogorszenia. Jeśli nie zauważysz poprawy, umów się na konsultację kosmetologiem i jeśli będzie potrzeba - dermatologiem. Walka z maskne na własną rękę można spowodować większe pogłębienie problemu i nasilenie zmian.

Jeśli nie masz takiej możliwości, aby spotkać się ze specjalistą, umów się chociaż na konsultację online – lub telefoniczną i wówczas najlepiej, aby był to specjalista, który już zna Twoją skórę i będzie mógł dobrać odpowiednią pielęgnację na podstawie kartoteki pacjenta.

 

 REJESTRACJA:  tel:+48530849859

Copyright ⓒ 2018 Dermo | Polityka cookies | Logowanie

Designed by: