Jak wybierać filtry?

Jak wybierać filtry? Najważniejsze informacje!

Stosowanie filtrów dla wielu kobiet to taki mały dylemat. Jak zabezpieczyć skórę przed nowotworem, chronić przed zmarszczkami i jednocześnie wrócić z opalenizną? Okazuje się, że można zjeść ciastko i mieć ciastko. Wystarczy uzbroić się tylko w chwilę cierpliwości. Filtry chronią dokładnie, ale pewna ilość promieniowania i tak przeniknie do skóry. Taka, która wystarczy do nabycia zdrowego, złocistego koloru. Tyle tylko, że nie w dwa, a kilka dni! Ogromnym bonusem takiej cierpliwości jest fakt, że odbywa się to bez żadnego ryzyka zaczerwienienia, poparzenia, a co za tym idzie - bez bólu i łuszczenia skóry!!! A jeśli chcesz od razu mieć nieco ciemniejszą skórę - zawsze można skorzystać z kosmetyków brązujących do ciała, a skórę twarzy musnąć pudrem z bronzerem i już!

A zatem jak chronić skórę latem?

Kupując filtry przeciwsłoneczne masz do wyboru filtry chemiczne, mineralne i mieszane. Jak rozpoznać, który jest który? Najlepiej dobrać go ze specjalistą kosmetologiem, jeśli jednak decydujesz się na zakup samodzielny, przeszukując np internet, jeśli nie jest wyraźnie zaznaczone, że filtr jest mineralny lub nie zawiera filtrów chemicznych to wówczas zapewne jest filtrem chemicznym lub mieszanym.

Filtry fizyczne - mineralne polecane są do skóry problematycznych ( przebarwienia, trądzik, skór w trakcie leczenia). Nie przenikają do skóry, działają na jej powierzchni. Dokładamy je wtedy, gdy nastąpiło starcie.

Filtry chemiczne-mieszanki mogą być stosowane dla skóry bez problemów. Filtry chemiczne nie są fotostabilne, co oznacza, że trzeba je aplikować do 2 godziny.
Po nałożeniu makijażu polecamy nałożenie pudru mineralnego z SPF, który dodatkowo będzie pochłaniał promieniowanie UV. Dlaczego tak warto zrobić? Aby krem z filtrem zapewniał właściwą ochronę trzeba go nanieść na twarz w ilości odpowiadającej małej łyżeczce. Jest to gruba warstwa, dlatego najczęściej stosujemy go mniej niż naprawdę jest potrzebne. Puder mineralny wykańczający makijaż doskonale uzupełni tę dawkę!

Na plaży…

Filtry z fotoniestabilnymi czynnikami chemicznymi, czyli filtry chemiczne wyrządzą więcej szkody niż korzyści, zwłaszcza na twarzy. Dlatego na plażę, niezależnie od rodzaju skóry, polecam filtry mineralne, które załamują promieniowanie UV. Nie przenikają do skóry, nie rozpadają się na słońcu i musisz nanieść go ponownie, kiedy się zetrze lub zmyje. Pamiętaj, że zmywanie filtrów następuje niezależnie od tego, czy są, czy nie są oznaczone jako waterproof, a piasek również je ściera. Jeśli spędzasz czas w sposób mało aktywny, nie ma konieczności dosmarowywania co 2 godziny, ale musisz być jednak czujna i stosować je sumiennie.

Jednorazowa dawka dla ciała dorosłego człowieka to nie mniej niż 25 ml. Jeśli opakowanie ma 250 ml to innymi słowy powinno starczyć na 10 użyć, zakładając dosmarowywanie 2-3 razy dziennie, maksymalnie takie opakowanie powinno wystarczyć na kilka dni! Dla jednej osoby! Jeśli do tej pory cała rodzina jechała na wakacje z jednym, dwoma i starczało… to warto zacząć robić to od tej pory prawidłowo!

SCHEMAT OCHRONY UV PRZED WYJŚCIEM NA PLAŻĘ

TWARZ. Umyj dokładnie skórę. Nałóż krem o objętości łyżeczki do herbaty z filtrem fizycznym. Korzystaj ze słońca, kąpieli, ale nanoś kosmetyk co kilka godzin i po każdym wyjściu z wody i osuszeniu skóry.
CIAŁO: Nałóż filtr najlepiej fizyczny o objętości ok 25 ml. To jest około 2 łyżek stołowych. Poproś, aby ktoś posmarował Ci plecy! Pamiętaj o szyi, uszach, okolicy za uszami, aż do linii włosów. Na głowę założ kapelusz z rondem lub chustkę. Skóra głowy, zwłaszcza w okolicy przedziałka, jest bardzo narażona na poparzenia, a jednocześnie trudniej dostrzec nowe lub zmienione znamiona!

Po powrocie z plaży umyj twarz i ciało. Nałóż na skórę twarzy serum z VIT. C, użyj maseczki nawilżającej i posmaruj się codziennie stosowanym kremem. Na ciało nałóż balsam nawilżający.

CO JESZCZE?

  • Noś kapelusze z dużym rondem!
  • Pamiętaj o okularach przeciwsłonecznych z filtrem, aby chronić oczy!
  • Stosuj również pomadki ochronne z filtrami UV, aby chronić usta!
  • Dla dzieci zawsze wybieraj mineralne filtry fizyczne, ponieważ nie przenikają w głąb skóry. Stosuj również odzież z filtrami przeciwsłonecznymi!
  • Po zakończeniu wakacji obserwuj swoje znamiona, możesz też wykonać badanie dermatoskopowe.

Copyright ⓒ 2018 Dermo | Polityka cookies | Logowanie

Designed by: