Jak skutecznie zlikwidować cellulit?

Autor: Katarzyna Krawczyk-Prusko lic. kosmetolog, spec. modelowania ciała Centrum Zdrowej Skóry

Cellulit ma teraz w Katowicach głośnego wroga, falę akustyczną Z Wave, która w mistrzowski sposób redukuje skórkę pomarańczową, modeluje sylwetkę i ujędrnia skórę. Wyobrażałaś sobie, że znienawidzony cellulit można pokonać dźwiękiem? Umów się na wizytę w naszym Centrum, a dosłownie usłyszysz dźwięk znikającego cellulitu!

Czym jest cellulite nazywany potocznie „pomarańczową skórką”? Jego powstanie można łatwo wyjaśnić. To nieprawidłowe ukształtowanie i rozmieszczenie tkanki tłuszczowej oraz współistniejące zmiany obrzękowe tkanki podskórnej. Zaawansowane stadia cellulitu rozpoznaje się po gąbczastych wybrzuszeniach na powierzchni skóry czyli po tzw. „pomarańczowej skórce”

Na powstawanie cellulitu szczególnie narażone są kobiety, ze względu na specyficzną strukturę tkanki tłuszczowej z cienkimi przegrodami tkanki łącznej ułożonymi prostopadle do powierzchni skóry, nie zaś skośnie jak u mężczyzn.

Pozostałe czynniki odpowiedzialne za powstawanie lipodystrofii czyli tzw. “skórkę pomarańczową” to gospodarka hormonalna, odkładanie się w komórkach tłuszczowych nieodtransportowanych produktów końcowych przemiany materii, które powinny być odprowadzone kanałami limfatycznymi, a następnie wydalone, inne przyczyny to predyspozycja genetyczna, rasa biologiczna, antykoncepcja, zaburzenia krążenia, nieodpowiednia dieta z wysokim indeksem glikemicznym oraz brak aktywności fizycznej i stres. 

Nie bez przyczyny  mówi się że „każdy kopie grób własnymi zębami”. Jest w tym powiedzeniu sporo prawdy. Przecież sami naszymi codziennymi posiłkami dostarczamy budulec naszych komórek. Alkohol, kawa, nikotyna, nadmiar soli, dieta bogata w tłuszcze oraz węglowodany nie sprzyjają w walce z cellulite.

Tworzeniu się cellulitu sprzyja także wszystko to, co utrudnia krążenie, a więc ciasne ubrania, siedzący tryb życia, buty na wysokim obcasie, a nawet wady postawy.

Brak aktywności ruchowej nie sprzyja prawidłowemu obiegowi limfy.  Jest wiele aktywności fizycznych, najważniejsze jest to, aby wybrać coś dla siebie, coś co będzie nam sprawiało przyjemność i być konsekwentnym w ćwiczeniach. Aktywność fizyczna pobudza krążenie, co usprawnia odpływ szkodliwych produktów przemiany materii.

Zaawansowane stadium cellulitu może świadczyć o poważnych zmianach chorobowych (powstawanie żylaków i/lub tworzenie się zakrzepów), dlatego powinno się go traktować jako sygnał ostrzegawczy mogący świadczyć o niekorzystnych zmianach zachodzących w organizmie i czym prędzej odpowiednio leczyć.

A co jeśli potrzebujesz większego wsparcia w walce z tym schorzeniem?  Wtedy do akcji wchodzimy my z naszym ZWavePro!

Urządzenie ZWave PRO do terapii falą uderzeniową jest efektem prawie 50 lat doświadczeń firmy Zimmer MedizinSysteme, która specjalizuje się w wytwarzaniu zaawansowanych urządzeń medycznych.

Maszyna posiada przede wszystkim prestiżowy certyfikat restrykcyjnej FDA (Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków) jako sprzęt do leczenia i usuwania cellulitu. Technologia fal akustycznych uznawana jest za wiodącą w redukcji „skórki pomarańczowej”, a także w modelowaniu sylwetki i ujędrnianiu skóry.

Fale akustyczne, nazywane też szokowymi lub uderzeniowymi, rozbijają nagromadzony cellulit, przyspieszają usuwanie tkanki tłuszczowej oraz zwiększają jędrność i elastyczność skóry. Dzięki temu mogą być stosowane w terapii nawet najtrudniejszych form cellulitu zwłókniałego III i IV stopnia. Jednocześnie zabiegi falą akustyczną wykonujemy profilaktycznie też u osób młodych, aby nie dopuścić do rozwoju cellulitu.

Zabieg jest bezbolesny - odczuwane są ukłucia, które przez niektórych pacjentów określane są nawet jako przyjemne! Protokół zabiegowy ustalany jest indywidualnie i obejmuje od kilku do kilkunastu zabiegów.

Umów się na zabiegi, a już teraz włącz podstawowe zasady walki z cellulitem:

- prawidłowe odżywianie,
- zmiana złych nawyków,
- zwiększenie aktywności fizycznej,

Jak w wielu przedsięwzięciach, także i tu konsekwencja, systematyczność i wytrwałość to klucz do sukcesu z walką z cellulitem. Dzięki włączeniu fali uderzeniowej ZWavePro maksymalizujesz efekty!

Copyright ⓒ 2018 Dermo | Polityka cookies | Logowanie

Designed by: