Ile kosztuje NIEWIEDZA!

Autor: mgr Elżbieta Anusiewicz kosmetolog

Nastały czasy, gdy ilość preparatów kosmetycznych jest tak duża, że szczerze zaczynam współczuć zwykłym konsumentom. Wiedzę o pielęgnacji swojej skóry Polacy czerpią z reklam i internetu, a coraz częściej, o zgrozo! zamiast wizyty u lekarza, swoją przypadłość chcą zdiagnozować w poście na Facebooku! Prawie wszyscy moi nowi klienci/pacjenci używają nieodpowiednio dobranych kosmetyków. Uważam, że niewiedza to główny powód problemów z niedoskonałościami skóry. Niewiedza o dermokosmetykach, niewiedza o możliwościach pracy z dobrym specjalistą, niewiedza osób, które powinny wiedzieć… Tak, czasem warto dłużej poszukać dobrego specjalisty!

 

Jak to zmienić? Jak w końcu dobrze zadbać o skórę i zacząć podejmować dobre wybory???

Kiedy patrzymy na naszą skórę, to tak, jak z każdym organem ciała, możemy podejść do sprawy z jednej strony profilaktycznie i pielęgnacyjnie, a z drugiej pochylić się nad ratowaniem i przywracaniem zdrowia. Czasem pacjenci pojawiają się z naprawdę wielkim problemem, który balansuje pomiędzy jeszcze wymiarem tylko estetycznym, a już prowadzącym do utraty zdrowia przez skórę. Dlatego w naszym Centrum Zdrowej Skóry łączymy oba podejścia przez obopólną troskę lekarza, kosmetologa wspartych współpracą dermatochirurga. Kiedy już lekarz zdiagnozuje i zaopatrzy stany chorobowe skóry, zaczynamy przywracać jej komfort życia i dobry wygląd. Pierwsze wizyty to zmiana nawyków i nauka dbania o skórę. Pierwsze wizyty to też duże efekty, gdyż skóra szybko reaguje na odpowiednią pielęgnację! Pierwsze wizyty to zatem powiew nadziei na dobry wygląd.

 

JAK ZARADZIĆ, kiedy spotyka nas  NIEWIEDZA OSÓB KTÓRE POWINNY WIEDZIEĆ?

Jakiś czas temu robiąc zakupy w znanej drogerii słyszę rozmowę nastolatki z konsultantką (nastolatka ma zaawansowany trądzik co widzę z dalszej odległości):

-Czy mogę w czymś pomóc?- pyta konsultantka
-Tak. Szukam podkładu.- odpowiada nastolatka.
- Jaki to ma być podkład?- dopytuje konsultantka.
- Jak najtańszy i jak najbardziej kryjący.- odpowiada nastolatka.

Po czym Pani prowadzi dziewczynę do odpowiedniej marki kosmetyków i zachwala krycie taniego podkładu.

Stałam i nie wierzyłam. Konsultantka powinna w pierwszej kolejności wytłumaczyć dziewczynie, że podkład to nie rozwiązanie. Jest to osoba pierwszego kontaktu, która powinna inaczej zareagować. Trądzik trzeba leczyć. Być może dziewczyna odpowiedziałaby, że właśnie zaczęła leczenie i ma opiekę… ale jeśli nie? W krótkiej, dyskretnej rozmowie konsultantka mogła upewnić się, czy lekarz stosuje nowoczesne, dostępne rozwiązania, czy tylko proponuje maści… maści… maści. Są one potrzebne, ale gdyby były absolutnie skuteczne… nie powstałoby tyle nowych możliwości!

 

INFLUENCER prawdę Ci powie…. NA PEWNO? 
Co zrobić, gdy dopada Cię NIEWIEDZA O DERMOKOSMETYKACH

W internecie można wiele wyczytać i wiele kupić. Znane blogerki też zachwalają często sponsorowane kosmetyki, niekoniecznie do każdego rodzaju cery. Co kilka tygodni zauważam, że jest nowy HIT i MUST HAVE kosmetyczny, o który większość w trakcie wizyty wypytuje mnie. Pamiętam osobę, która każdego dnia nakładała na twarz około 30 preparatów. Warstwa ochronna skóry była całkowicie zaburzona. A najlepsze jest to, że prawie wszystkie kosmetyki (bardzo dobre!) nie były właściwie dla jej cery. Pamiętajcie, 4 kosmetyki to wystarczająca ilość.

  

Za drogo? Nie dla mnie? A na co mi to?
Czasem doskwiera Ci… NIEWIEDZA O MOŻLIWOŚCIACH PRACY Z KOSMETOLOGIEM

Wyszktałcony! kosmetolog to taka osoba, która przede wszystkim posiada dużą wiedzę i doświadczenie z zakresu kosmetologii, a także dąży do uzupełnienia wiedzy o zagadnienia dermatologii i medycyny estetycznej, by w porę zauważyć potrzebę skierowania pacjenta do lekarza. Jest to osoba, która będzie uczyć, uświadamiać, dobierać pielęgnację, specjalizować się w technikach odbudowy powierzchni skóry. Kosmetolog to strażnik do zdrowia Twojej skóry. Zabiegi nie muszą być drogie, ważne żeby były skuteczne! Warto skonsultować zakupy do kosmetyczki, nim stanie się to, co opisałam na początku tego artykułu.

 

Jak pozbyć się NIEWIEDZY O PODSTAWACH DBANIA O ZDROWIE SKÓRY?
Ja jako „strażnik zdrowia Twojej skóry” w zbliżającym się letnim okresie chcę przekazać kilka podstaw.

Codziennie w swoim gabinecie pytam się  klientów rozpoczynających ze mną program, czy chcą długo zachować młodość i zdrowie skóry.  Oczywiście odpowiedź jest pozytywna. Kolejne moje pytanie to czy stosują filtr UV, codziennie, pod makijaż.  Tutaj już na palcach rąk mogę policzyć takie osoby…Często słyszę odpowiedź, że te kremy są za tłuste, ciężkie. Nic bardziej mylnego. Teraz dobre kremy przeciwsłoneczne SPF 30 czy SPF 50 są świetnymi bazami pod makijaż o lekkich konsystencjach.  Nie trzeba się już bać tłustych konsystencji! Panuje wiele mitów na temat fotoprotekcji. Codziennie z przyjemnością je rozwiewam. Tłumaczę co oznacza SPF, tłumaczę kiedy wybrać filtr mineralny, a kiedy mieszankę z filtrem chemicznym, ile nakładać kremu i jak często. Tłumaczę, że antyoksydant na dzień w postaci np. witaminy C jest niezbędny w zachowaniu młodości. Wiele z Was boi się witaminy C na dzień. To kolejny nonsens. Największy mit jaki usłyszałam to stwierdzenie, że w lecie robi się przerwę od zabiegów i zaczyna dopiero jesienią. Jest to bardzo mylne myślenie. To właśnie w tym czasie odpowiednimi procedurami walczymy o to, żeby nie pojawiły się przebarwienia, żeby przygotować skórę przed urlopem ( zminimalizować ryzyko poparzeń, rumienia, fotouczuleń).  To wiosną i latem skóra starzeje się kilka razy szybciej i to właśnie teraz wymaga intensywnej stymulacji i ochrony antyoksydacyjnej.

Kosmetologia to nauka. To ciągłe badania, rozwój. Zbadano, że stosowanie codziennie przez cały rok ochrony minimum SPF 30 przedłuża młodość skóry średnio 20 lat! Nie wspominając o zminimalizowaniu ryzyka nowotworów skóry. Mnie to przekonuje. Naszych pacjentów rownież.
A Ciebie?

Copyright ⓒ 2018 Dermo | Polityka cookies | Logowanie

Designed by: