6 rad, jak dbać o kosmetyki!

Nieodpowiednie przechowywanie kosmetyków niszczy ich właściwości i może niekorzystnie wpływać na skórę. Co zatem zrobić, aby Twoje kosmetyki służyły Ci prawidłowo przez cały okres przydatności?

mgr Katarzyna Krawczyk-Prusko

1. ZADBAJ O TEMPERATURĘ PRZECHOWYWANIASubstancje aktywne zawarte w produktach do pielęgnacji takie jak różnego rodzaju kwasy, retinol czy witamina C, powinny być przechowywane w temperaturze niższej niż 20°C, niektóre nawet w lodówce!

2. NIE TRZYMAJ KOSMETYKÓW W ŁAZIENCE
Nie tylko wysoka tempratura w pomieszczeniu nie służy kosmetykom, ale także wilgoć i wahania temperatury - dlatego np. szafka w sypialni będzie lepszą opcją!

3. ZAMYKAJ KOSMETYKI
Światło i powietrze także mogą upośledzać działanie substancji aktywnych, dlatego zawsze zamykaj, zakręcaj opakowania kosmetyków! Zapobiegniesz ich utlenianiu oraz wysychaniu.

4. PAMIĘTAJ, ABY NIE WKŁADAĆ PALCÓW DO KREMU, NIE DOTYKAJ PIPETY
Możesz przez to zanieczyścić preparat ( bakterie, drobnoustroje ). W przypadku kremu, najlepiej użyj jednorazowej szpatułki, patyczka higienicznego, aplikatora(umyj go po każdym użyciu).

5. WYCIERAJ RESZTKI PREPARATÓW Z NAKRĘTEK I POMPEK- po co mają zasychać?

6. ZWRACAJ UWAGĘ NA OKRES PRZYDATNOŚCI
Data ważności to jedno a okres przydatności to drugie. Data ważności oznacza ostateczną datę użytkowania, a czas przydatności oznacza, jak długo możesz używać skuteczenie preparatu OD PIERWSZEGO OTWARCIA.

Zadbaj o swoje kosmetyki, a odwdzięczą Ci się prawidłowym działaniem!

 

Copyright ⓒ 2018 Dermo | Polityka cookies | Logowanie

Designed by: