10 zasad dla skóry w maseczce!

Maseczki zostaną z nami na dłużej. A to oznacza, że musimy sumiennie przestrzegać pewnych zasad, aby nasza skóra twarzy mogła wyjść z tego obronną ręką. Przeczytaj nasze porady - niektóre są bardzo nieoczywiste! Powodzenia :)

 1. Codziennie oczyszczaj i nawilżaj skórę.

  Świadoma i regularna troska o skórę zapobiega występowaniu problemom skóry. Do mycia używaj łagodnych, niekomedogennych i bezzapachowych preparatów.

 2. Jeśli w czasie noszenia maseczki doświadczasz przesuszenia skóry, to pamiętaj, aby bezpośrednio po umyciu twarzy nałożyć krem nawilżający.

  Najlepiej, aby zawierał ceramidy, kwas hialuronowy. Jeśli masz jednocześnie skórę z tendencją do wyprysków lub trądzikową, pamiętaj o doborze odpowiedniego preparatu. Wówczas najlepiej sprawdzi się konsystencja żelowa.

 3. Noszenie maseczki może doprowadzić do przesuszenia ust, które także potrzebują specjalnej ochrony.

  Stosuj preparaty z wazeliną rano, wieczorem oraz przed i po noszeniu maseczki. Wazelina powinna być stosowana tylko w obrębie ust, ponieważ naniesiona na skórę może wywoływać wypryski.

 4. Makijaż pod maseczką jest zbędny!

  Raczej doprowadzi do zatkania porów i pojawienia się wyprysków, dlatego lepiej nałożyć jedynie odpowiednią pielęgnację! Jeśli jest jednak niezbędny, pamiętaj o bardzo lekkich, niekomedogennych produktach.

 5. Unikaj wprowadzania nowych preparatów, które mogę podrażnić skórę.

  Noszenie maseczki uwrażliwia Twoją skórę, dlatego najlepiej obchodzić się z nią łagodnie, unikać także silnych zabiegów. Jeśli stosujesz je już regularnie - oczywiście utrzymaj pielęgnację! Nie testuj w trakcie noszenia maseczki nowych produktów z aktywnymi składnikami np retinoidów, alfa i beta hydroksykwasów. Jeśli już je stosujesz, a mimo wszystko skóra jest podrażniona, zmniejsz stężenie lub ilość nakladanych produktów.

 6. Wybierz odpowiednią maseczkę!

  Nie zawsze świetny wygląd czy fason są tym, co sprawi, że Twoja skóra będzie mogła czuć się świetnie. Zwróć uwagę, przy jej wyborze, aby:
  -materiał był naturalny i miękki
  -najlepiej była wykonana z bawełny
  -skóra mogła w niej swobodnie oddychać

 7. Jeśli nosisz maseczkę bardzo długo w ciągu dnia i podrażnia ona skórę za uszami - stosuj maseczki o różnych typach wiązania!

  Maseczkę i tak trzeba będzie zmienić w ciągu dnia, dlatego możesz z powodzeniem znaleźć różne i stosować je zamiennie. Powinno zmieniać się maseczkę po jej zwilgotnieniu, a jeśli nosisz maseczkę z filtrem - to zgodnie z zaleceniami producenta.

 8. Co 4 godziny zrób 15minutową przerwę w jej noszeniu.

  Możesz wówczas umyć skórę, nanieść odpowiednią pielęgnację i dać skórze odpocząć.

 9. Maseczki wielorazowego użytku regularnie pierz i dezynfekuj.

 10. Porozmawiaj z dermatologiem o doborze pielęgnacji na czas noszenia maseczki, zwłaszcza jeśli cierpisz z powodu trądziku pospolitego lub trądziku różowatego, pamiętaj, że Twoja skóra wymaga specjalistycznej pielęgnacji. 

 Na podstawie American Academy of Dermatology

 

Copyright ⓒ 2018 Dermo | Polityka cookies | Logowanie

Designed by: